PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

TEMAT: panasonic bdt-700

panasonic bdt-700 9 lata 7 miesiąc temu #10

  • Sernikus
  • Sernikus Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
fajny test. szkoda tylko , że test obrazu dotyczy TYLKO formatu 4K ....z testu jednoznacznie wynika ,że obraz 1080p jest "posiekany i o bardzo słabym kontraście " ?! czyli ten odtwarzacz jako "zwykłe" fullHD (1080p) jest ... beznadziejny ?
Może mi to ktoś wyjaśni ? bo albo ja nie potrafię czytać ze zrozumieniem , albo ten Panasonic nie sprawdzi się jako "zwykły"
(1080p) odtwarzacz bluray. Wydaję mi się , że szanowna Redakcja powinna to jasno i wyraźnie powiedzieć..... Zwłaszcza że to jednak NIE jest odtwarzacz TYLKO 4K .... W sumie to szkoda , bo miałem zamiar kupić ten odtwarzacz - (jako źródło dla projektora ) teraz to chyba muszę odpuścić i kupić coś , co porządnie odtworzy obraz 1080/24p - nieposiekany i o dobrym kontraście.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 7 miesiąc temu przez Sernikus. Powód: literówka !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

pasnasonic bdt-700 9 lata 7 miesiąc temu #11

  • AVred
  • AVred Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Oklaski: 0
Rzeczywiście, skupiliśmy się na obrazie uzyskiwanym na panelu Ultra HD, co w oczach Czytelników może być błędne. Rzeczywiście, zabrakło komentarza dotyczącego jakości obrazu uzyskiwanego z płyt DVD i BD na panelu 1080p. Prawda jest taka, że, jak napisaliśmy: "Jakość obrazu serwowanego przez ten odtwarzacz stawia go w pierwszej lidze odtwarzaczy wizyjnych na świecie. Mówię o jakości absolutnej, a nie relatywnej. Prawda jest taka, że to, co potrafi wycisnąć ten player z wzorcowych wydań płyt Blu-ray, na ekranie UHD, mogłoby w wielu przypadkach posłużyć za próbkę możliwości technologii 4K – a przecież mówimy o (interpolowanym) obrazie 1080p". BDT700 na w istocie znakomity deinteracer - działa bezbłędnie w przypadku materiałów SD (DVD), jak i HD. Do tego perfekcyjnie działający upsampling koloru, co wynika z recenzji. Lepszego odtwarzacza wizyjnego dotąd nie testowaliśmy. Koniec, kropka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

pasnasonic bdt-700 9 lata 7 miesiąc temu #12

  • Sernikus
  • Sernikus Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Dzięki. Szczerze mówiąc - spodziewałem się tego i proszę wybaczyć moją (zamierzoną) złośliwość ... :) oczywiście
kupię ten odtwarzacz .. ale absolutnie nie interesuje mnie to jak wyświetla obraz 4K - odkąd kupiłem projektor ( 2K bo 4K z braku nośnika i "natywnego" odtwarzacza uważam za bezsensowne - tak będzie pewnie przez najbliższe 2-4 lata) nie mam zamiaru kupować telewizorka 4K - po co ? 60cali to i tak miniaturka .... :) a swoją drogą coś jest w tych panasonic`ach
mam w tej chwili Sony s790 i leciwego już panasonica bd-85 . I oglądam filmy z panasonica . obraz jest po prostu lepszy -
bardziej "kinowy" . Co ciekawe - panasonic lepiej także radzi sobie z "motion blur-em" - jest dużo bardziej naturalny niż z sony...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

pasnasonic bdt-700 9 lata 7 miesiąc temu #13

  • AVred
  • AVred Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Oklaski: 0
Raz jeszcze, chciałbym wyjaśnić, dlaczego w recenzji była mowa o wyświetlaniu obrazu 4K. Sęk w tym, że Panasonikowi udało się tym modelem udowodnić, że z zapisu na płytach Blu-ray można wycisnąć więcej niż to jest możliwe do wyświetlenia na ekranie 1080p - dzięki poprawionej rozdzielczości koloru i ogólnie lepszej ostrości obrazu. Nie znaczy to oczywiście, że obraz na panelu 4K będzie zawsze lepszy niż na panelu Full HD, bo o tym decydują zupełnie inne czynniki – parametry matrycy. W szczególności to, jak jest skalibrowana, jaki ma kontrast itd. Reasumując, na panelu 4K zobaczymy efekty działania układu 4K Direct Chroma Processing, czego na panelu FHD zobaczyć się nie na da. W związku z tym, w przypadku ekranów nie-4K przewaga Panasonica nad konkurencją topnieje – nie jest już tak wyraźna. Wciąż jednak orężem Panasonica jest znakomicie dopracowany deinterlacing i bezbłędny upsampling koloru. W tej materii nawet Oppo nie oferuje więcej. Rzekłbym: nieco mniej. A co się tyczy samego wyświetlania obrazu 4K, to Panasonic ma jeszcze tę zaletę, że potrafi go wyświetlać natywnie, z plików.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

panasonic bdt-700 9 lata 7 miesiąc temu #14

  • Tyburski
  • Tyburski Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Mnie interesuje tylko odtwarzanie plików muzycznych , obraz to odległa sprawa , mało płyt ,drogo!.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0,000 s.

Kontakt z redakcją