PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

TEMAT: Marantz PM6005 czy Pioneer A-30

Marantz PM6005 czy Pioneer A-30 9 lata 3 miesiąc temu #21

Witam Serdecznie

Stoję przed wyborem i zakupem taniego wzmacniacza stereo.
Po bardzo pochlebnych opiniach byłem zdecydowany na Pioneera A-30 jednak moją uwagę przykuł Marantz PM6005.
Jest droższy, ale ma wbudowanego DACa co bardzo przydałoby mi się do podłączenia mojego BluRay.

i teraz pytanie - jak dźwiękowo wypadają w porównaniu ze sobą te 2 wzmacniacze?

Na początku grać będą z kolumnami Paradigm Monitor 3v4. Później - to się okaże na oku mam STX FS-250 lub Pylon Audio Pearl 25.

Pozdrowienia!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Marantz PM6005 czy Pioneer A-30 9 lata 3 miesiąc temu #22

  • lestek
  • lestek Avatar
też jestem ciekaw tego porównania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Marantz PM6005 czy Pioneer A-30 9 lata 2 miesiąc temu #31

Chyba mi się sprawa wyjaśniła sama.

A mianowicie YAMAHA A-S501
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Marantz PM6005 czy Pioneer A-30 9 lata 2 miesiąc temu #33

  • bobaj
  • bobaj Avatar
  • Offline
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Napisz coś więcej dlaczego akurat wybrałeś Yamahę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Marantz PM6005 czy Pioneer A-30 9 lata 2 miesiąc temu #34

Odpowiadam po czasie, bo chciałem się bliżej oswoić z Yamaha w domu i teraz mogę więcej powiedzieć na jej temat.

Wybrałem Yamahę ponieważ bardzo spodobała mi się na odsłuchu i późniejsze użytkowanie w domu potwierdziło to co wiedziałem o niej wcześniej. Bardzo wyrazista góra, która nie jest zbyt natarczywa. Brzmienie perkusji odkryłem na nowo. Czuć tą swobodę i przejrzystość. Stereofonia jak na tą klasę i cenę na prawdę jest bardzo dobra, a wokale przykuwają uwagę. Bas..spodziewałem się większego tąpnięcia, ale ogólnie patrząc dynamika jest na niezłym poziomie. Razem z moimi Paradigm 3v4 trzymany w ryzach. Ale tak jak wspominałem, niedługo chcę zmienić kolumny więc na pewno poszukam takich, które dobrze kontrolują bas i nie będą dodatkowo eksponować góry.

Z technicznych rzeczy, skusiły mnie wejścia cyfrowe. Mam BD Panasonic BDT460 z wyjściem optycznym i dzięki temu teraz mogę słuchać koncertów jak należy. Wcześniejszego mojego połączenia nie będę opisywał :)

W dodatku trafiłem na super promocję cenową w jednym ze sklepów. Zaznaczę tylko, że rabat ponad 500 zł postawił kropkę nad i.

A-S501 wygląda solidnie. Kupiłem wersję czarną i podoba mi się jej taki cichociemny styl. Pokrętła i gałki są niestety plastikowe ale bardzo porządnie wykonane.

Aha, słucham w trybie Source Direct i na razie nie mam ochoty bawić się w regulacje.

Pozdrowienia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0,000 s.

Kontakt z redakcją