Nowości

Harman Onyx Studio 5

Sukces znakomitych głośników mobilnych z serii Onyx Studio (3 i 4) zachęcił Harmana do tego, by ofertę powiększyć o kolejny potencjalny hit – Onyx Studio 5, który na nieco większą średnicę (28-29 cm) od „stolikowej” czwórki, ale jest nieco płytszy i ma praktyczną rączkę do łatwego przenoszenia 3-kilogramowego, tym razem już monofonicznego, samograja.

Audio-Technica ATH-SR50, ATH-SR30BT i dokanałówki bez kabla

Podczas berlińskich targów IFA w Berlinie na przełomie sierpnia i września, japońska marka zaprezentowała kilka słuchawkowych nowości, które zaczynają trafiają do polskich salonów. Dwie z nich to nauszne słuchawki bezprzewodowe, kolejne dwie – to pierwsze w historii firmy dokanałówki bezprzewodowe.

Buchardt Audio S400

Duńska manufaktura głośnikowa z Silkeborg powstała z inicjatywy Madsa Buchardta i Kaspera Rauna, byłego inżyniera Dynaudio. Firma oferuje dwa modele dwudrożnych monitorów głośnikowych: S300 MkII, który już recenzowaliśmy na naszej stronie (czytaj tutaj) oraz droższy S400, który jest wizytówką firmy.

Tonsil przejmuje Sounddeco

14 listopada 2018 r. firma Tonsil przejęła znaną markę głośnikową Sounddeco, która z dużymi ambicjami i nie mniejszymi oczekiwaniami weszła na polski rynek jesienią 2012 roku. W 2013 r. mieliśmy okazję odwiedzić siedzibę firmy, czego efektem był zamieszczony na naszych łamach reportaż.

Rocznicowy duet Audio Analogue

Włoski producent elektroniki rozszerza linię Anniversary o dwa kolejne urządzenia – przedwzmacniacz Bellini Anniversary i końcówkę mocy Donizetti Anniversary. W maju pokazano je na wystawie High-End w Monachium, teraz w końcu trafiają do sprzedaży.

JBL L100

Lis 21, 2018
JBL L100

Moda na vintage nie słabnie; mało tego – kawał głośnikowej historii JBL-a powraca. I nie jest to żadna tania sztuczka marketingowa, lecz premiera współczesnej wersji największego z klasyków amerykańskiej marki – zestawów L100.

Ultrasone Edition Eleven

W segmencie słuchawek za około 1000 euro pojawia się kolejny gracz – tym razem od Ultrasone. Edition Eleven to lekkie (318 g) słuchawki otwarte stworzone w ramach limitowanej serii liczącej 1111 sztuk.

KEF R jak Reference

KEF wprowadza do sprzedaży gruntownie zmodernizowaną serię R. Inżynierowie z Maidstone policzyli nawet dokładnie liczbę wprowadzonych modyfikacji: jest ich aż 1043.

FOCAL Elegia

Lis 16, 2018
FOCAL Elegia

Francuski producent opracował i niebawem wprowadza do sprzedaży pierwsze swoje audiofilskie słuchawki zamknięte – Elegia. Ciekawostkę stanowi fakt, że cenowo plasują się nieznacznie poniżej poziomu Elear – najtańszych z całej trójki audiofilskich nauszników Focala. Premiera tego modelu odbyła się podczas Audio Video Show 2018.

VTL Siegfried Series II – referencyjne, monofoniczne wzmacniacze mocy

Kolejna „gruba” premiera podczas nadchodzącej wystawy Audio-Video Show 2018 – najdroższe monofoniczne wzmacniacze mocy firmy VTL w cenie … 299 tysięcy złotych za parę.

McIntosh XRT2.1K – „wysoka” premiera na Audio Video Show 2018

XRT2.1K to czterodrożne, pełnopasmowe, referencyjne zestawy głośnikowe firmy McIntosh, które oferują przestrzenną prezentację muzyki i niezwykle głęboką sceną dźwiękową. Ich najwyższej jakości obudowa powstaje z użyciem aluminium, wykończonego aż siedmioma warstwami lakieru w fortepianowej czerni.

My Monitors – aktywne monitory z linią transmisyjną

W ofercie dystrybutora MJ Audio Lab debiutuje autorski projekt: My My Monitors, czyli autorska linia aktywnych monitorów urzeczywistniających koncepcję Mały rozmiar, duży dźwięk. W relatywnie niewielkiej, kompaktowej formie mieszczą się wysokiej jakości komponenty oraz specjalnie zaprojektowana linia transmisyjna, dając w efekcie gęste, soczyste, zaskakująco bogate i detaliczne brzmienie.

Audio Video Show 2018

W dniach 16–18 listopada br., odbędzie się kolejna edycja jednej z największych europejskich (i światowych) wystaw sprzętu audio i wideo, Audio Video Show, której – nie mogłoby być inaczej – oficjalnie patronuje nasz miesięcznik.

Melodika BWC2400

Lis 04, 2018
Melodika BWC2400

Polski producent przewodów i kolumn głośnikowych wprowadza do obszernego już katalogu nowy kabel głośnikowy BWC2400 z serii Black & White.

Focal Kanta

Paź 24, 2018
Focal Kanta

Niespełna rok temu Focal stworzył zupełnie nowy zestaw głośnikowy klasy high-end – Kanta. Wbrew naszym rodzimym skojarzeniom, stylistyka kolumn nie miała wiele wspólnego z kanciastymi bryłami, a już tym bardziej z czymś nudnym i nieciekawym.

Strumieniowce Denona i Marantza

Obie japońskie marki (należące do grupy Sound United LLC) zaprezentowały nowe modele odtwarzaczy strumieniowych, które pod względem funkcjonalnym oferują niemalże to samo, różnią się jednak sekcjami audio oraz, co oczywiste, ceną.

Strona 1 z 31

Wybierz dział

Aktualnie w testach

 • KEF R11
 • Chord Hugo M Scaler / Hugo TT2 / TToby
 • MAG LEV
 • Pionerr PD-70
 • Denon DCD-800BE
 • Emotiva CD-100
 • NAD C538
 • Auralic Aries G1
 • Aurender ACS10
 • TAGA TTP-300
 • Musical Fidelity V90-LPS
 • Thorens MM-08
 • Test grupowy słuchawek dla konserów
 • Reportaż z Audio Video Show 2018

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją