Nowości

ProAc Response DB3

Brytyjski specjalista od niedużych kolumn wprowadził do oferty ambitny mały monitor z 13-cm głośnikiem nisko-średniotonowym.

aptX HD dla iSine od Audeze

Kalifornijska firma Audeze zaprezentowała moduł bezprzewodowy Cipher BT dedykowany do serii znakomitych słuchawek dokanałowych iSine.

Copland CTA 408

Lut 20, 2019
Copland CTA 408

Copland, duński producent znany z urządzeń lampowych, jeszcze w maju ubiegłego roku zaprezentował w Monachium swoją najnowszą integrę – oczywiście lampową. Teraz CTA 408 jest już dostępny w sieci sklepów Top HiFi & Video Design.

Musical Fidelity M2si

Najtańszą integrą Musical Fidelity nie jest już 85-watowy wzmacniacz M3si. Londyńska firma niedawno zdecydowała się wprowadzić do oferty model, który – według wszelkich znaków na ziemi i niebie – jest jego minimalistyczną wersją, pozbawioną kilku – niekoniecznie niezbędnych – dodatków.

Głośniki Fendera

Marka Fender kojarzy się przede wszystkim z gitarami elektrycznymi. Idąc z duchem czasu, już jakiś czas temu, ta legendarna firma zdecydowała się wejść na rynek głośników mobilnych Bluetooth. Tak narodziły się dwa modele: Monterey i Newport.

Gramofon Cambridge Audio Alva TT

Cambridge Audio niedawno zaprezentował przyciągające oko i ucho urządzenia z serii Edge. Jako kolejny element nowej linii pojawił się gramofon Alva TT.

Focal Stellia i Arche

Francuski producent nie próżnuje na polu słuchawek, ba – wydaje się nawet, że jest bardziej aktywny w tym segmencie niż w zestawach głośnikowych. W tym roku, 12 lutego, miała miejsce oficjalna światowa premiera słuchawek Stellia i – pierwszego w dorobku firmy – wzmacniacza. Oczywiście słuchawkowego.

Yaqin MC-100C – przystępny lampowiec

Wzmacniacze lampowe rodem z Chin wyrobiły sobie już całkiem niezłą „markę” – wiele z tych konstrukcji ma niezaprzeczalne zalety konstrukcji z bańkami próżniowymi, będąc jednocześnie w zasięgu większości audiofilów. Propozycją takiego właśnie typu, w dodatku całkiem uniwersalną od strony mocowej i funkcjonalnej, jest model MC-100C firmy Yaqin, z którym można się aktualnie zapoznać w pabianickim salonie Q21.

Davis w Trimexie

Sty 27, 2019
Davis w Trimexie

Francuski producent głośników i zestawów głośnikowych ma od początku grudnia 2018 r. nowego przedstawiciela w Polsce – został nim warszawski Trimex. Oferta firmy założonej w 1986 roku przez byłego pracownika Audaxa, nieżyjącego już Michela Visana, jest bogata i zróżnicowana – tak pod względem rodzaju proponowanych zestawów głośnikowych, jak i cen. Produkcja odbywa się we Francji, w istniejącej od 20 lat fabryce w Troyes.

NAD C658 - CIekawy DAC

C658 – takiego oznaczenia (z szóstką na początku) jeszcze w ofercie NAD-a nie było. Tymczasem wiele wskazuje na to, że może to być jedna z ważniejszych premier tej marki w najbliższych miesiącach. To nie tylko przetwornik c/a, ale także streamer i przedwzmacniacz. Słowem, kompletne źródło cyfrowe nowych czasów, a nawet więcej.

Questyle CMA-Twelve

Nikogo już nie dziwią marki wyspecjalizowane w konkretnym segmencie rynku. Jedną z nich jest firma Questyle, produkująca urządzenia dedykowane fanom słuchawek. Najnowszym i flagowym jest model CMA-Twelve, czyli wzmacniacz słuchawkowy z funkcją DAC-a.

Sonus faber Sonetto w Q21

Nowa seria zestawów głośnikowych Sonusa fabera miała swoją polską premierę podczas minionej wystawy Audio Video Show 2018. Teraz kolumny są już dostępne w polskiej sieci sprzedaży. Warto bliżej im się przyjrzeć. Gamę tworzą trzy podłogówki, dwa modele kompaktowe (monitory) oraz dwa zestawy centralne. Cenowo plasują się one w klasie wyższej średniej – za większe z monitorów trzeba zapłacić 8600 zł, zaś najtańsze podłogówki o konstrukcji określanej jako trójdrożna – 15 tys. zł.

Primare serii 25

Sty 19, 2019
Primare serii 25

Szwedzkie Primare, które w ubiegłym roku wprowadziło do sprzedaży serie 35 i 15 idzie za ciosem, pokazując zupełną nowość – wzmacniacz I25, który zastępuje wysłużony model I22. Pod względem technicznym, jak również w sferze funkcjonalnej, znajdziemy w nim bardzo wiele podobieństw do znakomitego I35 (który używamy w redakcji).

Ekonomiczne Revele

Marka Revel wciąż kojarzy się z zestawami głośnikowymi high-end – choćby takimi, jak z flagowej serii Ultima 2. Wraz z upływem lat koncern Harmana dość gruntownie zweryfikował strategię sprzedażową, czego efektem są głośniki nie tylko dla audiofilów, ale także dla zwykłych użytkowników, w tym także modele instalacyjne.

Denon D-T1 oraz Denon DP-400

Denon wprowadza na rynek nowy mikrosystem i dwa modele gramofonów.

Harman Onyx Studio 5

Sukces znakomitych głośników mobilnych z serii Onyx Studio (3 i 4) zachęcił Harmana do tego, by ofertę powiększyć o kolejny potencjalny hit – Onyx Studio 5, który na nieco większą średnicę (28-29 cm) od „stolikowej” czwórki, ale jest nieco płytszy i ma praktyczną rączkę do łatwego przenoszenia 3-kilogramowego, tym razem już monofonicznego, samograja.

Strona 1 z 32

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Piega Premium 701
  • Meze Empyrean kontra HiFiMAN HE100se
  • Denon CEOL N10
  • Cambdridge Audio Edge NQ
  • NuPrime ST-10
  • SOtM sMS-200 Ultra
  • KEF R11

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją