Nowości

NAD Viso HP70 - bezprzewodowe słuchawki z ANC

Słuchawki bezprzewodowe Viso HP70 to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w tej kategorii słuchawek mobilnych. To także konstrukcja pokrewna wobec testowanych w tym wydaniu AV słuchawek PSB M4U 8, co nie dziwi, zważywszy na fakt, że obie firmy łączy wspólny kapitał.

Lexicon RV-6 i MC-10

Marki Lexicon nie trzeba nikomu przedstawiać, w każdym razie nie fanom kina domowego. Ta amerykańska marka, niegdyś słynąca z bardzo kosztownych rozwiązań, dzisiaj rywalizuje już z bardziej mainstreamowymi graczami pokroju Arcam, Rotel, a nawet Denon czy Yamaha.

Druga generacja M6PRO

W sprzedaży pojawiła się nowa wersja niedrogich dokanałowych słuchawek M6 PRO, będących jednym z najpopularniejszych produktów amerykańskiego producenta MEE Audio (sprzedaż tego modelu oscylowała dotąd na poziomie 100 tys. sztuk rocznie).

Spendor Classic - nowa odsłona

Spendor to jedna z tych firm, które odświeżają ofertę dopiero wtedy, kiedy jest ku temu powód. Tym razem padło na serię Classic, będącą niegdysiejszą podstawą bytu firmy.

Definitive Technology Demand

Firma Definitive Technology, wchodząca obecnie w skład dynamicznie rozwijającej się grupy Sound United (skupiającej m.in. Denona i Marantza), kojarzyła się dotąd z dużymi i niekoniecznie pięknie wyglądającymi zestawami głośnikowymi do kina domowego.

Bang & Olufsen Earset

Nowe słuchawki douszne Earset to wyjątkowy przykład połączenia efektownego i pięknego designu z najwyższą jakością wykonania i funkcjonalnością – w słuchawkach, które należy sklasyfikować jako douszne, chociaż z typowymi dokanałówkami mają one tak naprawdę nie za wiele wspólnego.

Słuchawkowe nowości Denona: AH-D1200 i AH-D5200

Denon to firma, która jeszcze długo przed boomem na słuchawki stawiała w tej dziedzinie pewne kroki. Obecnie możemy mówić o pełnej ofensywie. Na scenie pojawiają się dwa nowe modele: mobilny AH-D1200 i „udomowiony” AH-D5200.

Niedrogie kable z Irlandii

True Colours Industries to nazwa, która niekoniecznie kojarzy się z przewodami audio. Niespodzianka, ponieważ ten producent jest aktywny na rynku od 20 lat.

Bezprzewodowe Porta Pro

Z całą pewnością nie ma na dzisiejszym rynku starszych mobilnych nauszników niż Koss Porta Pro. Te klasyczne lekkie słuchawki pojawiły się w 1984 roku – doskonale pamiętają więc Walkmana – i aż do dzisiaj są wytwarzane w niezmienionej formie, pomijając odmianę ze sterowaniem na kablu.

Yamaha bezprzewodowo i na płasko

Japoński specjalista od kina domowego, a od kilku lat także usieciowionej elektroniki hifi, szykuje prawdziwą ofensywę nowości, które trafią na sklepowe półki w okresie wakacyjnym, tudzież wczesną jesienią.

Sharp wraca – i stawia na 8K!

IFA GPC, czyli IFA Global Press Conference, to coroczne spotkanie dziennikarzy z całego świata, w trakcie którego Messe Berlin GmbH i gfu, czyli organizatorzy tych znanych berlińskich targów, uchylają rąbka tajemnicy i przedstawiają część nowości, które pojawią się we wrześniu.

EDGE – Cambridge, jakiego jeszcze nie było

W tym roku brytyjska marka Cambridge Audio obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. Jednym z założycieli firmy, a zarazem konstruktorem pierwszego produktu – wzmacniacza zintegrowanego P40 – był profesor Gordon Edge.

Sennheiser CX Sport

Niemiecki producent uśmiechnął się w kierunku sportowców. Nowy produkt w popularnej linii CX, mianowicie CX Sport, to bezprzewodowe słuchawki Bluetooth, odporne na wilgoć i pot, a więc stworzone dla osób aktywnych.

Nowe mobilne Beyerdynamiki

Podczas wystawy w Monachium, Beyerdynamic zaprezentował dwa nowe modele słuchawek mobilnych: lekkie i kablowe Aventho oraz bezprzewodowe wokółuszne Amiron.

Tanie amplitunery A/V Denona

Z rynkowych badań wynika, że udział amplitunerów A/V w rynku RTV systematycznie oddaje pole soundbarom, lecz wciąż ma się dobrze. Producenci AVR-ów nie oddają więc pola, wciąż modernizując ofertę.

Sportowe dokanałówki i dwie nowe wersje JBL Go

Jeszcze dwa lata temu bezprzewodowe słuchawki dokanałowe były dość drogie, a ich wybór bardzo ograniczony. Tymczasem koncepcja ta doskonale odpowiada na zapotrzebowanie wszystkich uprawiających sport lub prowadzących tzw. aktywny tryb życia.

Strona 1 z 30

Kontakt z redakcją