Logowanie  |  RejestracjaNowości

B&W PX - słuchawki z aktywnym tłumieniem hałasu

PX – takie oznaczenie nosi najnowszy model słuchawek Bowers&Wilkins. To pierwsze słuchawki bezprzewodowe tej marki wyposażone w system aktywnej redukcji hałasu. I nie jest to byle jaki system. Z poziomu aplikacji (łączącej się ze słuchawkami po Bluetooth) użytkownik ma do dyspozycji następujące trzy tryby pracy układu: „biuro”, „miasto”, „samolot”.

Izolator USB 3.0 od iFi Audio

Dążeniem producentów przetworników USB jest całkowita eliminacja zakłóceń elektromagnetycznych przedostających się z komputera, tudzież innych urządzeń źródłowych podających sygnał USB audio. Firma iFi audio nie pierwszy już raz oferuje izolator USB, jednak tym razem wymyśliła – jak twierdzi – coś wyjątkowego.

Denon AVR-X4400H i AVR-X6400H - amplitunery z wyższej półki

AVR-X4400H i AVR-X6400H – to najnowsze modele amplitunerów wielokanałowych Denona. Pierwszy z nich jest odpowiednikiem Marantza SR7012, legitymuje się jednak nieco większą mocą każdego z 9 stopni końcowych (125 W na kanał w trybie stereo przy 8 omach i THD=0,08%).

Referencyjne słuchawki Audio-Technica

Audio-Technica zaprezentowała flagowy model słuchawek – ATH-ADX5000. Są to duże otwarte nauszniki o impedancji aż 420 omów, w których zastosowano kilka niestosowanych dotąd rozwiązań.

Yamaha NP-S303 i R-N803

Yamaha konsekwentnie rozwija system domowej rozrywki MusicCast. W przeciwieństwie do innych wytwórców nie ogranicza się do proponowania zintegrowanych rozwiązań łączących w jednej obudowie dwa lub więcej urządzeń.

B&W wprowadza nową serię 700 S2

Wielu audiofilów doskonale pamięta serię głośników 700 autorstwa B&W. Ich rynkowy debiut miał miejsce dobrych kilkanaście lat temu i bodaj jako jedyna „historyczna” seria w gamie Bowersa nie doczekała się ona modernizacji.

Zaskakujące Response DT8 - nowość od ProAc

Brytyjski producent kolumn głośnikowych, dość nieoczekiwanie wzbogacił swoją niegdyś flagową gamę o czwarty zestaw podłogowy. Do tej pory w serii tej były oferowane trzy podłogówki: nieduże dwugłośnikowe D20R i D30S oraz okazała 3-głośnikowa, dwudrożna D48R.

Pioneer N-70AE - Odtwarzacz strumieniowy

Podczas majowej wystawy High-End w Monachium, Pioneer zaprezentował m.in. swój nowy odtwarzacz strumieniowy N-70AE. To następca modelu N-70, którym japońska firma pokazała, że wciąż ma duże ambicje jako wytwórca sprzętu audiofilskiego.

Audio Analogue AACento

Do akcji wkracza kolejny, potencjalnie bardzo ciekawy wzmacniacz zintegrowany w cenie do 15 tys. zł. Jego autorem jest włoski Audio Analogue – firma słynąca ze świetnego wykonania i rozsądnej polityki cenowej.

Hegel H90 – tańsza odmiana Rösta

Norweski producent z siedzibą w Oslo wprowadził do sprzedaży swój kolejny wzmacniacz zintegrowany. Nowa integra H90 zastępuje cenionego poprzednika (H80), zbliżając się funkcjonalnie i pod względem parametrów do nagradzanego, lecz znacznie droższego Rosta.

Goldring – wkładki serii E

Goldring opracował nową serię niskobudżetowych wkładek gramofonowych MM. Zostały one pomyślane jako pierwszy upgrade ekonomicznych gramofonów, które, jak wiadomo, sprzedają się coraz lepiej. Modele E1, E2, E3 wykorzystują wspólną obudowę i napęd, różniąc się od siebie wspornikiem, szlifem igły oraz kolorem.

Rotel 1572

Sie 18, 2017
Rotel 1572

Jeszcze w sierpniu br. trafią do sklepów dwa najnowsze segmenty Rotela z odmłodzonej serii 15: odtwarzacz CD i wzmacniacz. Komplet wyceniono na 13,5 tys. zł, jednak każde w tych urządzeń zasługuje na indywidualną uwagę.

Yamaha NS-5000 - flagowe kolumny Yamahy

Pokazane rok temu, na ubiegłorocznej wystawie IFA, zestawy głośnikowe Yamaha NS-5000 dotarły do Polski. Jak na Yamahę, jest to niezwykle kosztowna i wyrafinowana konstrukcja, ale też piękne nawiązanie do legendarnych monitorów NS-1000(M).

KEF Q po raz ósmy

Nowa generacja serii Q to duże wydarzenie w ofercie KEF-a. Od lat jest ona bardzo ważnym punktem programu brytyjskiego producenta. Dotychczasowe konstrukcje wciąż sprzedawały się nieźle, ale wobec naporu nowszej konkurencji stopniowo zaczynały oddawać im pole.

Kino z HDR, bez projektora

Samsung Electronics właśnie ogłosił oddanie do użytku pierwszej na świecie sali kinowej, wyposażonej w ekran Samsung Cinema LED Display. Jest to zarazem odpowiedź na pytanie, po co był Samsungowi Harman. Właśnie, między innymi, po to.

Nowości Melodika

Sie 11, 2017
Nowości Melodika

Ofertę polskiego producenta okablowania audio, którego wyróżnia „zdrowa” relacja jakości i solidności do cen, uzupełniły właśnie dwa nowe przewody: zasilający MDC3400 z serii Purple Rain oraz głośnikowy MDC2415G z serii Gunmetal Edition, opracowany z myślą o bi-wiringu.

Strona 1 z 25

Najnowsze wydanie

  • okladka audio video 10/2017

Archiwalne wydania 2017

Newsletter

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Audionet Watt
  • B&W 703S2
  • Sony PS-HX500
  • Hijri SMT "Takumi" Maestro
  • ProAc Response DT8
  • Lumin S1
  • Samsung HW-MS6501
  • Leben CS600
  • Gold Note Giglio

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją