Nowości

Dział: Nowości

My Sonic Lab – niezwykłe wkładki MC

Gru 15, 2016
My Sonic Lab – niezwykłe wkładki MC

My Sonic Lab to jeden z najmłodszych japońskich producentów wkładek gramofonowych najwyższej jakości Firma powstała w 2003 roku, co bynajmniej nie oznacza, że firmę założył nowicjusz.

Na czele (siłą rzeczy) niewielkiego przedsięwzięcia stoi Yoshio Matsudaira, człowiek o wielkim doświadczeniu w konstruowaniu systemów analogowych, były pracownik firm Tokyo Sound, Supex, Entre, AudioCraft. Był zaangażowany w projektowanie przetworników Koetsu, Miyabi, Air Tighta. Więcej rekomendacji chyba nie potrzeba.

My Sonic Lab MG 9021

W skład oferty wchodzi sześć modeli wybornych przetworników MC, które wyróżniają dwa parametry elektryczne będące pochodną idee fixe projektanta: jak najmniejszych strat sygnału odczytywanego z rowka płyty. W konsekwencji impedancja wkładek oscyluje w granicach 0,6–1,8 Ω (średnio jest to 1,2–1,4 Ω), dzięki zastosowaniu specjalnych rdzeni cewek (materiał SH-uX), poziom wyjściowy w przypadku większości modeli wynosi 0,5 lub 0,4 mV. Najgorszej pod tym względem wypada model Eminent Bc o wyątkowo krótkiej cewce (0,6 Ω). Wkładki My Sonic Lab to także szerokie pasmo przenoszenia (50 kHz) i mały poziom przesłuchów międzykanałowych (30 dB), a także wysokie ceny. Najtańszy model Eminent Solo wyceniono na 16 900 zł, na najdroższy Signature Gold, oferowany od 2009 roku, wydamy ponad dwukrotnie więcej. Wspornik igły w tej ultradrogiej wkładce wykonano – tu ciekawostka – z duraluminiowej rurki.

My Sonic Lab MG 9032

W ofercie są także dwa transformatory step-up: modele Stage 1030 i Stage 303. Ten pierwszy jest dostępny także w wersji symetrycznej.

Kontakt: Nautilus Dystrybucja, www.nautilus.net.pl | Ceny: Eminent Solo – 16 900 zł; Stage 1030 – 17 900 zł (wersja RCA)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Najnowsze wydanie

  • okladka audio video marzec 2018

Archiwalne wydania

Newsletter

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Wilson Audio Sabrina
  • Lehmann Audio Drachenfels
  • Chord Electronics Qutest
  • Mission QX-4
  • D'Agostino Progression
  • Poradnik o gramofonach

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją