Nowości

Dział: Nowości

Heos AVR: amplituner inny niż wszystkie

Kwi 12, 2017
Heos AVR: amplituner inny niż wszystkie

Denon wprowadza do sprzedaży zupełnie nowy amplituner AV, który nie miał odpowiednika w całej dotychczasowej ofercie. Inna jest nie tylko obudowa – co widać na zdjęciach – lecz także funkcjonalność.

Urządzenie bazuje na rozwijanej od jakiegoś czasu platformie multiroom Heos, co w praktyce oznacza, że jest kompatybilne z bezprzewodowymi głośnikami aktywnymi z tej serii – takimi jak Heos 1 HS2. To one – zamiast konwencjonalnych pasywnych zestawów głośnikowych – mogą obsługiwać dwa kanały efektowe (SL, SR), eliminując tym samym konieczność prowadzenia przewodów głośnikowych na tył pomieszczenia. Bardzo wygodna sprawa.

Denon HEOS AVR gora

Trzeba przyznać, że tego typu opcji nie oferowano jak dotąd w żadnym amplitunerze A/V. Tradycjonaliści mogą jednak skorzystać z klasycznego rozwiązania, otaczając się pięcioma pasywnymi zestawami głośnikowymi, napędzanymi przez wbudowany wzmacniacz w klasie D o mocy 5 x 100 W. Niemniej, wydaje się, że proponowana przez Denona konfiguracja: „kablowe 3.1 plus bezprzewodowe tyły” jest najciekawsza, w związku z czym zakup Heosa AVR jest najbardziej sensowny.

Denon HEOS AVR front

Prócz możliwości podłączenia bezprzewodowych głośników tylnych, atutem Heosa AVR jest także atrakcyjny, lifestylowy wygląd oraz niewielkie gabaryty aluminiowej obudowy: jej wysokość wynosi zaledwie 91 mm, zaś głębokość – 265 mm. Ten amplituner bez problemu zmieści się w typowym stoliku AV. Zaletą nowego Denona jest ponadto wbudowany dostęp do kilku najbardziej liczących się serwisów strumieniowych: Spotfy, TiDAL, Deezer, TuneIn, jak również do mniej znanych, a ciekawych: SoundCloud czy Mood:Mix. Dostęp do nich gwarantuje aplikacja Heos, dostępna na trzech platformach mobilnych: iOS, Android i Amazon Kindle, przy czym należy zaznaczyć, że nie pośredniczy ona w transmisji sygnału, będąc jedynie elementem sterującym (amplituner gra niezależnie od tego, czy telefon jest w zasięgu WiFi, czy nie).

Denon HEOS AVR tyl

Jak przystało na nowoczesną jednostkę AV, Heos AVR ma wysokiej klasy tor wideo HDMI 2.0a/HDCP 2.2 kompatybilny z sygnałami wideo 4K Ultra HD. Urządzenie jest już dostępne u dealerów na terenie całego kraju.

Kontakt: Horn Distribution, www.denon.pl | Cena: 3995 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • House of Marley Stir It Up
  • McIntosh MC252
  • NuPrime CDT-8 Pro
  • Transrotor Massimo TMD
  • NAD C316BEE V2
  • D'Agostino Progression Stereo
  • Relacja z wystawy High-End 2018 w Monachium

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją