Nowości

Dział: Nowości

Audiofilski Blu-ray 4K

Maj 10, 2017
Audiofilski Blu-ray 4K

No i stało się: mamy pierwszy audiofilski odtwarzacz Ultra HD Blu-ray. Oczywiście, stworzyło go Oppo – dalekowschodni producent z biurem projektowym, które opracowuje elektronikę AV mieszczącym się w Kalifornii. O UDP-205, bo tak nazywa się nowy model, mówiło się już od pewnego czasu. Teraz poznaliśmy jego oficjalne specyfikacje. I trzeba przyznać, że są całkiem imponujące. Nawet w kontekście ceny – ustalonej na pułapie 8195 zł.

Zoptymalizowany czterordzeniowy procesor OP8591, opracowany wspólnie przez z firmę MediaTek, zapewnia zaawansowane dekodowanie i przetwarzanie sygnałów 4K UHD. Własnej produkcji napęd z laserem klasy premium umożliwia z kolei bardzo szybki odczyt płyt i zoptymalizowaną korekcję błędów.  Oczywistym jest (co wynika ze specyfikacji formatu Ultra HD), że UDP-205 wspiera HDR (i rozszerzoną paletę barw), przy czym kompatybilność z systemem Dolby Vision pojawi się dopiero w zapowiadanej aktualizacji firmware’u, która ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku. Podobnie jak w tańszym modelu i większości innych odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray, do dyspozycji użytkownika są dwa wyjścia HDMI – główne w standardzie 2.0 i dodatkowe (1.4) dla eksportu fonii – potrzebne w szczególności posiadaczom starszych jednostek A/V niekompatybilnych z HDMI 2.0 i sygnałem wideo 4K.

oppo UDP 205 front

Producent eksponuje fakt zastosowania najnowszych i najlepszych kości przetworników ESS Technology – ES9038PRO, po jednym dla (dedykowanych) wyjść stereo (RCA i XLR) i po jednym dla wyjść 7.1. W dobrej tradycji poprzedników, flagowy player Oppo daje bowiem możliwość pełnego dekodowania ścieżek wielokanałowych Dolby TrueHD i DTS-HD MA do postaci analogowej (ścieżki Dolby Atmos i DTS:X nie są dekodowane; do ich odtwarzania potrzebna jest kompatybilna jednostka A/V).

oppo UDP 205 gniazda

W zasilaczu liniowym pracuje wydajny transformator toroidalny. Za wysoką jakość fonii – także tej wypuszczanej cyfrowo (poprzez HDMI) – odpowiada także precyzyjny zegar taktujący oraz specjalny obwód minimalizujący jitter. Flagowiec Oppo, analogicznie jak jego poprzednik, może pracować jako przetwornik c/a USB. Interfejs ten jest kompatybilny z gęstymi formatami: DSD 512 i PCM 32 bity / 768 kHz.

Warto wspomnieć o dedykowanym wyjściu słuchawkowym o bardzo dobrych parametrach (impedancja wyjściowa poniżej 0,1 Ω, moc 590 mW przy 32 Ω).

oppo UDP 205 srodek

Na pokładzie UDP-205 znalazła się szybka i wydajna karta WiFi 802.11ac. Oczywiście można też skorzystać z interfejsu Ethernet/LAN. Sprzedaż ma ruszyć w maju br.

Kontakt: Cinematic, www.oppodigital.pl  | Cena: 8195 zł

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • House of Marley Stir It Up
  • McIntosh MC252
  • NuPrime CDT-8 Pro
  • Transrotor Massimo TMD
  • NAD C316BEE V2
  • D'Agostino Progression Stereo
  • Relacja z wystawy High-End 2018 w Monachium

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją