Nowości

Dział: Nowości

Ramiona Acoustical Systems

Maj 25, 2017
Ramiona Acoustical Systems

Firma Acoustical Systems ma siedzibę w Bawarii (gdzie mieści się także fabryka, w której powstają wszystkie produkty) i działa od 19 lat.

Początkowo zajmowała się selekcją i sprzedażą lamp NOS. W 2010 r. doszło do całkowitej zmiany profilu działaności – jej założyciel, Dietrich D. Brakemeier, skupił się wyłącznie na projektowaniu i wytwarzaniu ramion i wkładek gramofonowych oraz akcesoriów z tym związanych, takich jak protraktory. Brekemeier szczyci się opracowaniem tangencjonalnej krzywej stycznej UNI-DIN, na którym to koncepcie bazują protraktory SMARTractor i UNI-Protractor, jak również produkowane ramiona. Ponadto firma ma w swojej ofercie The SMARTStylus — zupełnie nowe narzędzie do ustawiania wkładki, pozwalające użytkownikowi na szybkie ustawienie azymutu, SRA i VTA.. Operacja zajmuje zaledwie 3-5 minut, zamiast  wielogodzinnych zabaw z mikroskopem czy oscyloskopem.

Firma oferuje dwa, bardzo drogie ramiona gramofonowe umożliwiające regulację SRA, VTA, azymutu, prędkości opadania i kąta mocowania główki. Unikatową ich ceną jest to możliwość regulacji w trakcie odtwarzania płyty. 10-calowy Aquilar i 12-calowy Axiom mają konstrukcję zrównoważoną bocznie. Rurki wykonano z kompozytu tytanu i węgla, a przeciwwagę – z nierezonującego węglika wolframu HD18. Płaszczyzna łożyska jest precyzyjnie poziomowana — niezależnie od podstawy ramienia i gramofonu. Wewnętrzne okablowanie ramion to przewody litz z czystego srebra 5N z cienką izolacją teflonową.

We wkładkach (typu MC) Archon, Astron i Palladian zastosowano srebrne cewki oraz korpusy z litego kawałka ultrawytrzymałego stopu tytanu – Timet 1100. Każda wkładka wytłumiona jest wewnątrz miejscowo płynem, dzięki czemu ma wybitne zdolności transferu energii.

Kontakt: Audio System, www.audiosystem.com.pl | Przykładowe ceny: Aquilar – 34 300-37 300 zł (zależnie od wykończenia), Axiom – 69 300 lub 73 300 zł (zależnie od wykończenia), wkładka Archon – 12 200 zł; Astron – 20 100 zł, Palladian – 39 000 zł; SMARTstylus – 520 zł; SMARTractor 2.190 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Najnowsze wydanie

  • Audio Video 12/2018

Archiwalne wydania 2018

Newsletter

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Piega Premium 701
  • Meze Empyrean kontra HiFiMAN HE100se
  • Denon CEOL N10
  • Cambdridge Audio Edge NQ
  • NuPrime ST-10
  • SOtM sMS-200 Ultra
  • KEF R11

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją