Nowości

Dział: Nowości

Accuphase DP-430

Lip 10, 2017
Accuphase DP-430

Cztery lata po premierze swojego podstawowego odtwarzacza DP-410, Accuphase wprowadza jego następcę – DP-430. Z zewnętrz zmiany są ledwo zauważalne, za to w środku zmieniło się całkiem sporo.


W odizolowanej mechanicznie, ekranowanej elektrycznie komorze znajduje się sekcja cyfrowo-analogowa zbudowana według znanego z odtwarzaczy i przetworników c/a tej marki koncepcji MDS. W tym przypadku zastosowano cztery stereofoniczne układy AKM AK4490EQ pracujące równolegle. Ich wyjścia są sumowane, co powoduje uśrednienie błędów konwersji i w konsekwencji – obniżenie poziomu szumów o 3 dB. Nowością jest obwód ANCC (Accuphase Noise Cancelling Circuit) działający na zasadzie pętli sprzężenia zwrotnego z dodanym niskoszumnym wzmacniaczem błędów, którego sygnał jest odejmowany od sygnału w kolejnym stopniu wzmocnienia. W rezultacie tych zmian nieznacznie poprawiono parametry mierzalne: współczynnik THD obniżył się z 0,001% do 0,0008%, zaś odstęp od szumu wzrósł ze 114 do 117 dB.

Accuphase DP 430 wnetrze

Zmodernizowano płytkę wejść cyfrowych, aplikując nowoczesny mikrokontroler wejścia USB audio – Savitech SA9227A umożliwiający odtwarzanie materiałów DSD 256, jak również PCM 24/384.

W sekcji analogowej zastosowano trzy filtry analogowe (Butterworth 4. rzędu) – dwa dla plusa i minusa w torze analogowym oraz oddzielny dla toru asymetrycznego (RCA). Tę topologię firma nazwała Direct Balanced Filter. Warto wspomnieć, że DP-430 można podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza mocy – wbudowana regulacja (cyfrowa) działa w zakresie od 0 do -60 dB, ze skokiem 1 dB.

Accuphase DP 430 detal

W centralnie położonej części napędowej zastosowano pływającą prowadnicę lasera 667 nm (dedykowanego do płyt CD), odizolowaną od napędu płyty za pomocą elastycznych podkładek o odpowiednio dobranej twardości, tak aby rezonans układu przypadał daleko poza częstotliwościami obrotu płyty. Całość spina aluminiowa płyta górna redukująca wibracje, będąca stabilną platformą dla docisku.

Odtwarzacz waży 14 kg i, jak na Accuphase’a, jest niedrogi. 

Kontakt: Nautilus Poland, www.accuphase.pl | Cena: 23 900 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Audionet SAM 20 SE
  • Mytek Liberty DAC
  • AudioQuest Night Owl Carbon
  • Audio-GD NFB-7.77
  • Dynaudio Xeo 20
  • Test grupowy słuchawek do 900zł
  • Test grupowy przetworników c/s do 3000zł
  • Test grupowy interkonektów do 2000zł

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją