Nowości

Dział: Nowości

Oppo z Dolby Vision

Lip 13, 2017
Oppo z Dolby Vision

Oppo Digital zrealizowało zapowiedź sprzed około pół roku, gdy wypuszczano na rynek pierwsze odtwarzacze Ultra HD Blu-ray (modele UDP-203 i UDP-205) dotyczącą wsparcia systemu Dolby Vision, który – przypomnijmy – jest najbardziej zaawansowanym standardem obrazu HDR.

W odróżnieniu od bardziej rozpowszechnionego systemu HDR10, jak również wchodzącego dopiero HLG (Hybrid-Log Gamma), Dolby Vision wykorzystuje tzw. dynamiczne metadane, w których twórca materiału może definiować wszystkie istotne dane dotyczące projekcji obrazu HDR, w szczególności maksymalną jasność, w sposób dynamiczny, tj. zależny od sceny, a teoretycznie nawet od klatki. Dzięki aktualizacji, entuzjaści kina domowego, posiadający jeden z wymienionych modeli, będą mogli po raz pierwszy obejrzeć obrazy HDR Dolby Vision w najwyższej możliwej jakości – z płyt Blu-ray 4K. Oczywiście, w tym celu potrzebny będzie odpowiedni telewizor lub projektor.

Wprawdzie do tej pory na nośnikach UHD Blu-ray dostępne są jedynie dwa filmy („Jak ukraść księżyc” i „Minionki rozrabiają”), jednak do końca 2017 roku możemy się spodziewać całej listy tytułów, na płytach Blu-ray 4K wydanych w standardzie Dolby Vision. Będą to między innymi: „Siedmiu wspaniałych”, „Szybcy i Wściekli 7” czy ”Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

Aktualizację z nowym oprogramowaniem można pobrać bezpośrednio poprzez urządzenie podłączone do Internetu lub z wykorzystaniem nośnika USB. Instrukcja dotycząca aktualizacji odtwarzaczy OPPO jest dostępna w dziale „WSPARCIE” na stronie https://www.oppodigital.pl/.

Kontakt: www.oppodigital.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • House of Marley Stir It Up
  • McIntosh MC252
  • NuPrime CDT-8 Pro
  • Transrotor Massimo TMD
  • NAD C316BEE V2
  • D'Agostino Progression Stereo
  • Relacja z wystawy High-End 2018 w Monachium

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją