Nowości

Dział: Nowości

Cary AiOS

Lip 19, 2017
Cary AiOS

„All In One System” – w skrócie AiOS – w tym momencie staje się jasne, czym jest zupełnie nowy produkt marki Cary Audio Design. Amerykański producent, niegdyś silnie kojarzony ze wzmacniaczami lampowymi, coraz lepiej radzi sobie w wymagającym segmencie urządzeń cyfrowych.

AiOS dołącza do grupy zintegrowanych samograjów wysokiej klasy, będąc konkurentem chociażby testowanej w tym wydaniu AV Micomegi M-One. Podobnie jak ona, wykorzystuje wzmacniacz w klasie AB (2 x 75 W przy 8 Ω; 2 x 125 przy 4 Ω). Otrzymał certyfikację Roon Ready oraz MQA, co oznacza, że jest kompatybilny z plikami nowego formatu. Podczas dekodowania sygnału MQA dokonywany jest ponadto synchroniczny upsampling do 705,6 lub 768 kHz. Urządzenie potrafi odtwarzać standardowy, tj. kodowany liniowo, materiał PCM o próbkowaniu do 768 kHz (WAV) lub 384 kHz (inne formaty bezstratne), jak również DSD 256, a nawet DSD 512. W tym ostatnim przypadku nie ma jednak kompatybilności z Roonem, ale to chyba nikogo nie zmartwi, jako że dostępność materiałów DSD 512 jest zerowa.

AiOS odtwarza muzykę dosłownie ze wszystkiego: serwisów chmurowych (Spotify, TiDAL), lokalnie z dysków NAS, pamięci USB (3 porty UB A), kart SD lub komputera PC/Mac. Wbudowany moduł Qualcomm Bluetooth aptX umożliwia nie tylko strumieniowanie sygnału audio z urządzeń mobilnych, ale także wysyłanie do urządzeń zewnętrznych, np. słuchawek bezprzewodowych, sygnału pochodzącego z dowolnego wejścia urządzenia (Bluetooth Output). Funkcja może i mało audiofilska, ale z pewnością przydatna – np. do oglądania telewizji za pomocą słuchawek bezprzewodowych BT. Dostępne są trzy wejścia analogowe i dwa cyfrowe (optyczne i współosiowe). Atrakcyjną cechą urządzenia, przynajmniej dla części użytkowników, jest możliwość wyboru różnych kolorów podświetlenia przycisków i wyświetlacza.

Kontakt: Audio System, www.audiosystem.com.pl | Cena: 16 500 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Audionet SAM 20 SE
  • Mytek Liberty DAC
  • AudioQuest Night Owl Carbon
  • Audio-GD NFB-7.77
  • Dynaudio Xeo 20
  • Test grupowy słuchawek do 900zł
  • Test grupowy przetworników c/s do 3000zł
  • Test grupowy interkonektów do 2000zł

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją