Nowości

Dział: Nowości

Audio Analogue AACento

Wrz 08, 2017
Audio Analogue AACento

Do akcji wkracza kolejny, potencjalnie bardzo ciekawy wzmacniacz zintegrowany w cenie do 15 tys. zł. Jego autorem jest włoski Audio Analogue – firma słynąca ze świetnego wykonania i rozsądnej polityki cenowej.

Produkowany we Włoszech AACento, bo o nim mowa, zapoczątkowuje nową linię PureAA, w której producent skoncentruje się na prostym designie i najwyższej możliwej jakości dźwięku. Doświadczenia zdobyte przy tworzeniu droższej serii Anniversary pozwoliły na przeniesienie jej kluczowych elementów i rozwiązań konstrukcyjnych na niższe pułapy cenowe. Zadbano też o większą wygodę użytkowania i wszechstronność.

Audio Analogue AACento rzut

Jak twierdzi producent, układ wzmocnienia AACento nie korzysta z pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego. Te zapewnienia korespondują z dużą wartością impedancji wyjściowej (0,4 Ω), przekładającą się na mały współczynnik tłumienia (20 w odniesieniu do 8 Ω), co oznacza, że urządzenie przypuszczalnie bardziej polubi się z głośnikami 8- niż 4-omowymi. W każdym razie, takie podejście do kwestii topologii zwiastuje ciekawe walory brzmieniowe, o czym przekonamy się niebawem (zamówiliśmy już egzemplarz do testu). Wzmacniacz ma dużą moc wyjściową (100 W na kanał przy  8 Ω, THD=1%), która przy spadku impedancji do 4 Ω wzrasta dwukrotnie (przy obciążeniu jednego kanału).

Audio Analogue AACento wnetrze

Źródłem zasilania jest transformator o mocy 480 VA. Warto wspomnieć, że AACento otrzymał wysokiej klasy przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC oraz pracujący w czystej klasie A wzmacniacz słuchawkowy (także bez sprzężenia zwrotnego). Regulacja głośności jest elektroniczna.

Kontakt: Soundsource, www.audio-analogue.pl | Cena: 13 990 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • House of Marley Stir It Up
  • McIntosh MC252
  • NuPrime CDT-8 Pro
  • Transrotor Massimo TMD
  • NAD C316BEE V2
  • D'Agostino Progression Stereo
  • Relacja z wystawy High-End 2018 w Monachium

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją