Nowości

Dział: Nowości

Zaskakujące Response DT8 - nowość od ProAc

Wrz 12, 2017
Zaskakujące Response DT8 - nowość od ProAc

Brytyjski producent kolumn głośnikowych, dość nieoczekiwanie wzbogacił swoją niegdyś flagową gamę o czwarty zestaw podłogowy. Do tej pory w serii tej były oferowane trzy podłogówki: nieduże dwugłośnikowe D20R i D30S oraz okazała 3-głośnikowa, dwudrożna D48R.

Wszystkie wykorzystują wstęgowy tweeter i nie są tanie: najtańszy zestaw D20R kosztuje 16 tys. zł, a monitory Response D Two są niewiele tańsze (13 000 zł). Co więcej, jedyne dotąd 3-głośnikowe kolumny w tej serii kosztują przeszło 33 tys. zł. Teraz ta sytuacja się zmienia, bowiem do sprzedaży wszedł właśnie zupełnie nowy model Response DT8. Gabarytowo jest on porównywalny z najmniejszymi podłogówkami D20R, wykorzystuje jednak nie jeden, a dwa woofery i jest tańszy – nie tylko od nich, ale nawet od wspomnianych monitorów. Tym samym są to obecnie najtańsze produkowane Response’y.

Response RDT83

Kolumny o wymiarach 978 x 193 x 229 mm mają obudowy z okleinowanych naturalnym fornirem płyt mdf. Za reprodukcję niskiego i średniego pasma odpowiadają dwa różne – co warte podkreślenia – głośniki w układzie dwudrożnym (tak twierdzi producent). Rozwiązanie to wydaje się karkołomne, ale tak właśnie wynika z oficjalnego opisu (naszym zdaniem, de facto mamy do czynienia z układem 2,5-drożnym). Oba midwoofery mają średnicę 165 mm, przy czym membrana dolnego przetwornika jest z masy mikowej, natomiast górnego – z polipropylenu.

Response RDT86

Zakres przenoszonych częstotliwości zaczyna się przy 38 Hz, specyfikowana efektywność wynosi 88,5 dB.

Kontakt: Audio Klan, www.audioklan.com.pl | Cena: 12 498 zł (za parę)

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • House of Marley Stir It Up
  • McIntosh MC252
  • NuPrime CDT-8 Pro
  • Transrotor Massimo TMD
  • NAD C316BEE V2
  • D'Agostino Progression Stereo
  • Relacja z wystawy High-End 2018 w Monachium

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją