Nowości

Dział: Nowości

Absorbery bFly-audio

Gru 28, 2017
Absorbery bFly-audio

Niemiecka firma bFly-audio z siedzibą w Bawarii (Augsburg) specjalizuje się w produkcji rozsądnie wycenionych, ponoć skutecznych akcesoriów antywibracyjnych.

Oferta jest naprawdę szeroka i obejmuje klasykę, czyli stopki pod elektronikę i kolumny, podstawy antywibracyjne, jak również elementy tuningu systemów gramofonowych (maty, dociski, przeciwwagi, czyścik do igieł, platformy do gramofonów Linna), a nawet podkładki pod kable głośnikowe. Ideą przyświecającą konstruktorowi, Reinholdowi Schafferowi, jest łączenie ze sobą różnych materiałów (MLA – Multi Layer Adjustment), co eliminuje sygnaturę każdego z nich,  rozszerzając zakres tłumienia drgań o różnych częstotliwościach, pozwalając na uzyskanie większych korzyści niż w przypadku produktów jednorodnych. Dobrym przykładem realizacji tej koncepcji mogą być platformy BaseOne, BaseTwo oraz nowa PowerBase. Zastosowano w nich drewno (różne rodzaje) oraz aluminium pełniące funkcję separatora i izolatora, zaś opcjonalne stopki PRO to połączenie sorbotanu, korka, gumy i aluminium. Ceny platform są uzależnione od ich rozmiaru (4 wersje). Średni gabaryt kosztuje 239 euro (BaseOne), 399 euro (BaseTwo) lub 799 euro (PowerBase).

Ciekawymi produktami są stopki antywibracyjne Master dostępne w różnych wersjach różniących się obciążalnością (5–75 kg), wysokością, jak również w wersjach z wkrętami M4, M5, M6 lub M8. Liczba kombinacji jest więc naprawdę spora. Konstrukcja stopek jest ciekawa: od góry znajduje się cienka warstwa korka pomieszanego z gumą, pod nim aluminiowy walec, poniżej znów ta sama mieszanka co na górze, zaś kontakt z podłożem zapewnia warstwa tłumiącego sorbotanu. Efektami zastosowania stopek ma być bardziej odprężony, przestrzenny i naturalny dźwięk. Dostępna jest też odmiana stopek 4TUBE dedykowana do gramofonów analogowych

Stopki są sprzedawane w kompletach po 4 szt., w cenach od 99 do 169 euro, przy czym za najbardziej popularną wersją o obciążalności 20 kg przyjedzie nam zapłacić 109 euro. Na razie firma nie ma polskiego dystrybutora i obsługuje klientów bezpośrednio, poprzez formularz online. Koszt wysyłki wynosi tylko 8 euro (za zestaw stopek Master/4Tube).

Kontakt: bFly-audio, www.bfly-audio.de/en 
Ceny: Master - od 415 zł; 4TUBE - od 499 zł

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Najnowsze wydanie

  • okladka audio video wrzesień 2018

Archiwalne wydania 2018

Newsletter

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Pathos Classic One MkIII
  • Marantz NA6006
  • Elac Miracord 50
  • Naim ND5 XS2
  • Auralic Aries G1
  • Moon 390D
  • Klipsch RF-7 III
  • Interkonekty RCA do 6000zł

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją