Nowości

Dział: Nowości

Magico A3: niemożliwe stało się możliwe?

Mar 01, 2018
Magico A3: niemożliwe stało się możliwe?

Wciąż młody, a już wielce zasłużony producent najwyższej klasy zestawów głośnikowych z Kalifornii przygotował prawdziwą „bombę” – kolumny A3. Co w nich niezwykłego?

Przede wszystkim cena – 45 tysięcy złotych. To znacznie poniżej najtańszego do tej pory zestawu S1 Mk2 (recenzowanego na naszych łamach). I nie są to bynajmniej żadne minimonitory, lecz całkiem rosłe, trójdrożne zestawy wolnostojące – wysokie na 113 cm, szerokie na 23,5 i głębokie na 27,5 cm (nie uwzględniając cokołów). Ważą 50 kg. Co więcej, A3 wykorzystują wszystkie kluczowe rozwiązania producenta z Hayward (Kalifornia), a więc: zamknięte obudowy z „lotniczego” aluminium (6061 T6) wyposażone w zaawansowany system aluminiowego ożebrowania, berylowy tweeter oraz głośniki średniotonowy i woofery z grafenem. Zbyt piękne, by było prawdziwe? Wygląda na to, że wcale nie – i to jest niewątpliwie powód do niecierpliwego wyczekiwania na pierwszą dostawę, która powinna nastąpić jeszcze w pierwszym kwartale 2018r.

 

Magico A3 Duo

 

W przeciwieństwie do wyższych serii Magico, kolumny A3 mają obudowy o prostopadłościennym kształcie. Nie ma tu żadnych wyobleń mających na celu optymalizację dyspersji i sztywności. Można przypuszczać, że w dużej mierze właśnie dzięki temu udało się znacznie obniżyć cenę. Poza tym – co może wydawać się nierealne –  Alon Wolf nie poszedł wcale na skróty, aplikując najnowszą technikę głośnikową, tyle że w wydaniu dostosowanym do okrojonego budżetu. Technologia jest na pozór równie zaawansowana co w pozostałych, wielokroć droższych systemach Magico. I tak: wysokie tony odtwarza nowa 28-mm kopułka z czystego berylu (bazująca na tweeterze stworzonym dla flagowych kolumn M-Project) z neodymowym napędem i nową komorą wytłumiającą.

Również 6-calowy przetwornik średniotonowy ma magnes neodymowy oraz potężną, aż 75-mm cewkę nawiniętą drutem z tytanu. Membrana jest z wielowarstwowego włókna węglowego, które od zewnątrz pokrywa ultracienka (atomowej grubości) warstwa grafenu (XG Nanographene).

 

Magico A3 1

 

Niskie tony są domeną dwóch 7-calowych wooferów z najnowszej generacji membranami Gen 8 Nano-Tec. Także tutaj zastosowano układ napędowy z 75-mm cewką tytanową i dużymi magnesami neodymowymi.

Kolumny A3 mają efektywność 88 dB i impedancję znamionową 4 Ω. Sami nie możemy się ich już doczekać.

Kontakt: Audio Klan, www.audioklan.com.pl | Cena: 44 999 zł (za parę)

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Rotel CD11&A11
  • Moon LP110 v2 kontra Arcam rPhono
  • Primare I15
  • dCS Bartok
  • VPI Prime / Lyra Delos
  • Pioneer UDP-LX800
  • KEF R11
  • Audiovector QR5
  • Goldring Ethos
  • Piega Premium 701

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją