Nowości

Dział: Nowości

Słuchawki PSB z aptX HD i ANC

Kwi 10, 2018
Słuchawki PSB z aptX HD i ANC

Rynek bezprzewodowych słuchawek wyższej klasy, wyposażonych w systemy aktywnego tłumienia hałasu – niegdyś zdominowany przez Bose – obfituje w coraz więcej propozycji, już nie tylko od znanych graczy.

Szczególnie zażartą rywalizację obserwuje się w przedziale cenowym 1500–1800 zł, w którym właśnie pojawiła się kolejna nowość, tym razem głośnikowego specjalisty z Kanady – PSB.

Słuchawki M4U 8 (przedziwne oznaczenie) to obowiązkowa w tej klasie konstrukcja zamknięta, której atutem ma być nie tylko system ANC, ale także wsparcie kodeka aptX HD, co – przypomnijmy – umożliwia słuchanie muzyki z wyższą jakością niż do tej pory. Możliwe jest bowiem odtwarzanie 24-bitowego strumienia audio o próbkowaniu 48 kHz przy przepływności strumienia 576 kb/s. Jak na razie niewiele smartfonów wspiera to rozwiązanie (należą do nich m.in. LG G5/G6, V30).

 PSB M4U8 2 PSB M4U8 3 

Charakterystyczną cechą słuchawek jest bardzo nowoczesny, opływowy wygląd z muszlami w kształcie stadionu i szerokimi pałąkami przechodzącymi w pas nagłowny. System ANC należy do bardziej zaawansowanych rozwiązań na rynku: zastosowano nie dwa, a cztery mikrofony. Słuchawki mogą pracować w trzech trybach: pasywnym (gdy np. wyczerpie się bateria), trybie „przezroczystości” (Transparent Mode) przydatnym, gdy chcemy kogoś usłyszeć lub gdy zadzwoni telefon, oraz normalnym ANC.

Autorski system RoomFeel działający w trybie pasywnym ma za zadanie zwiększenie realizmu brzmienia. Zgodnie z założeniami projektantów, system odwzorowuje „efekt pokoju”, czyli wpływ pomieszczenia odsłuchowego na brzmienie podczas korzystania z kolumn głośnikowych. Źródłem dźwięku są 40-milimetrowe przetworniki dynamiczne.

 

PSB M4U8 1

 

Słuchawki M4U 8 są dostarczane wraz z dwoma odłączanymi przewodami, obydwa mają 1,5 m długości, ale jeden znich jest zakończony 3,5 mm wtykiem mini-jack, a drugi złączem USB. Kabel z USB pozwala na podłączenie słuchawek do portu USB w komputerze i oprócz przesyłania sygnału audio, wykorzystywany jest także do ładowania akumulatora w słuchawkach. Dodatkowo do słuchawek dołączono przejściówkę na 6,3 mm oraz adapter samolotowy.

Klasę słuchawek potwierdzają wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Pałąk jest pokryty skórą, natomiast wokółuszne kołnierze wypełniono miękką pianką zapewniającą komfort użytkowania. Nauszniki są zawieszone przy wykorzystaniu żyroskopowego systemu mocowania, który umożliwia optymalne dopasowanie słuchawek do głowy użytkownika. Sterowanie odtwarzaniem muzyki oraz regulację poziomu głośności ułatwiają przyciski wbudowane w słuchawki, a łatwość nawiązywania połączenia bezprzewodowego gwarantuje NFC.

Kontakt: Audio Klan, www.audioklan.pl | Cena: 1699 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Rotel CD11&A11
  • Moon LP110 v2 kontra Arcam rPhono
  • Primare I15
  • dCS Bartok
  • VPI Prime / Lyra Delos
  • Pioneer UDP-LX800
  • KEF R11
  • Audiovector QR5
  • Goldring Ethos
  • Piega Premium 701

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją