Nowości

Dział: Nowości

Piega Master Line Source 2 – polska premiera

Kwi 27, 2018
Piega Master Line Source 2 – polska premiera

O szwajcarskiej firmie głośnikowej Piega zrobiło się głośno w 2013 roku, gdy w ramach tej znanej marki zaprezentowano olbrzymi, 4-częściowy zestaw głośnikowy Master Line Source.

Składa się on w dwóch, równie wielkich modułów: średnio-wysokotonowego, zbudowanego z dziewięciu wstęgowych głośników średniotonowych, pracujących jako dipole, oraz z 24 tweeterów (12 z przodu i 12 z tyłu). Układ ten symuluje liniowe źródło promieniowania fal akustycznych. Moduł niskotonowy zawiera sześć 22-cm wooferów. W swej ogólnej formie MLS przypominał legendarny system Infinity IRS V. Z masą 420 kg i pasmem przenoszenia 18 Hz – 50 kHz stał się rywalem dla najdroższych i najlepszych systemów głośnikowych na świecie. Jednakże gabaryty tego zestawu były trudne do zaakceptowania w warunkach domowych, więc stworzono znacznie zmniejszoną, przeskalowaną w dół wersję zestawu – Master Line Source 2. Jej autorem jest Kurt Scheuch – twórca MLS.

 

Piega MLS2 Classic 1

 

Tym razem mamy do czynienia z jednoczęściowym, acz wciąż bardzo dużym, 3-drożnym systemem głośnikowym, wyposażonym w dyfuzor w tylnej części obudowy, która jest otwarta. Inna jest konstrukcja sekcji średnio-wysokotonowej. Zastosowano cztery, ułożone w pionie, wstęgowe przetworniki wysokotonowe przenoszące zakres powyżej 3 kHz, po bokach których znajdują się dwie (po jednej z każdej strony) wstęgi średniotonowe pokrywające zakres od 500 Hz do 3 kHz. Utworzone w ten sposób źródło ma cechy źródła liniowego, tj. bardzo wąską dyspersję w pionie i szeroką w poziomie. Zakres poniżej 500 Hz jest domeną dwóch 22-cm głośników basowych, pracujących w 64-litrowej komorze obciążonej dwiema membranami biernymi o analogicznej średnicy. Wszystkie głośniki zamontowano na przegrodzie czołowej, wykonanej z 10-mm bloku aluminium, sklejonego z bokami, spodem i górą obudowy zbudowanej w płyt mdf i elastycznej warstwy pośredniej Idikell. System ten osiąga dolną częstotliwość graniczną 20 Hz.

Kolumny mierzą 173 cm wysokości i ważą 93 kg (sztuka). O ich walorach będzie można się przekonać podczas serii prezentacji odbywających się na terenie całego kraju, które potrwają do połowy października.

Terminarz nadchodzących prezentacji:

Kontakt: Horn Distribution, www.horn.eu 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Rotel CD11&A11
  • Moon LP110 v2 kontra Arcam rPhono
  • Primare I15
  • dCS Bartok
  • VPI Prime / Lyra Delos
  • Pioneer UDP-LX800
  • KEF R11
  • Audiovector QR5
  • Goldring Ethos
  • Piega Premium 701

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją