Nowości

Dział: Nowości

„Neo” high-end ze Słowacji

Maj 12, 2018
„Neo” high-end ze Słowacji

Firma Neo Style, prowadzona przez Stefana Baniara, pochodzi zza naszej południowej granicy (siedziba mieści się w miejscowości Dohnany w północno-zachodniej części Słowacji, niedaleko granicy z Polską) i od niedawna ma polskiego przedstawiciela –jest nim katowicki RCM.

Ofertę stworzonej przez nią marki Neo High End tworzy, jak na razie, jeden model zestawów głośnikowych oraz wysokogatunkowe meble pod sprzęt audio.

 

neo style Alpha2

 

Kolumny Alpha to nietuzinkowo wyglądająca (patrz fot.) konstrukcja dwudrożna o oryginalnym wzornictwie, zbudowana na bazie ceramicznych Accutonów: 1,2-calowej kopułki i 7-calowego midwoofera. Podział pasma przypada na 2,65 kHz, efektywność wynosi typowe 87 dB. Jak na dwudrożną konstrukcję, Alphy są duże i ciężkie: mierzą 119,5 cm wysokości i ważą 35 kg (sztuka). Design – przypominający trochę produkty Albedo – oraz gabaryty i bardzo staranne wykończenie znajdują swoje odzwierciedlenie w cenie “startującej” z  poziomu 42 tys. zł. Obudowa wykonana z 28-mm płyt mdf jest wentylowana bas-refleksem skierowanym w podłogę. Okleja się ją naturalnymi fornirami i wykańcza w macie lub na wysoki połysk.

 

 neo style quattron1 neo style tripod1 

 

Oferta stolików obejmuje klasyczne konstrukcje modułowe składające się z dokładanych – jeden na drugim – poziomów w wersjach z trzema (Tripod) lub czterema (Quattron) nogami oraz odmianami powiększonymi (szerokość półki 70 zamiast 62 cm). Modele trójnożne są także dostępne w wersji Light, której nośność jest o 10 kg mniejsza niż standardowej (60 kg). Moduły czteronożne mają z kolei o 10 kg większą obciążalność. Każdy z modeli ma zakończone kolcami metalowe wsporniki (nogi) i drewniane blaty pokryte naturalnymi fornirami pochodzenia europejskiego. Dostępnych jest kilkanaście wersji wykończeniowych. Stoliki prezentują się bardzo dobrze, a ich ceny wydają się być konkurencyjne.

Kontakt: RCM, www.rcm.com.pl

Ceny: Alpha – od 42 000 zł za parę; stoliki Tripod – od 1000 zł za poziom, Quattron – od 2200 zł za poziom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • B&W 606
  • Marantz NA6006 kontra Denon DNP-800AE
  • Aurender ACS10
  • Focal Elegia
  • Auralic Aries G1
  • Taga HTA-800
  • Piega T Micro 60 AMT ALU
  • Reimyo CDT-777 TOKU / DAP-999EX TOKU
  • SOTM SMS-200 ultra

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją