Nowości

Dział: Nowości

Spendor A7 Wyróżniony

Wrz 10, 2018
Spendor A7

Brytyjski Spendor wprowadził do sprzedaży, także na polskim rynku, następców udanych zestawów głośnikowych A6R. Nowy model o symbolu A7 to nadal zgrabne (nieco węższe od poprzednika), nieduże podłogówki o konstrukcji dwudrożnej.

Zawierają one jednak kilka istotnych modyfikacji, którym celem była znaczna poprawa dynamiki (z nią Spendory nie były dotychczas jakoś szczególnie utożsamiane), jak również uzyskanie solidniejszej podstawy basowej i lepszej rozdzielczości. Wszystko bez utraty firmowego charakteru brzmienia.

Mimo że nowe modele z serii A czerpią z rozwiązań stosowanych w droższej serii D, założenia projektowe były odmienne: priorytetem jest tu łatwość wysterowania głośników, możliwość ustawienia w różnych pomieszczeniach oraz zdolność do zagrania każdego rodzaju muzyki, odtwarzanej zarówno z najlepszych źródeł analogowych i cyfrowych, a nawet mobilnych. Spendory z serii A potrafią wiele wybaczyć nagraniom, zapewniając jednocześnie „firmową” naturalność brzmienia.

 

 Spendor A7 dark walnut Spendor A7 satin white

Bazę głośnikową stanowią dwa przetworniki. Średnie i niskie tony odtwarza 18-cm midwoofer z polimerową membraną EP77 osadzoną na zmodyfikowanym zawieszeniu górnym i dolnym. Podobnie jak u poprzednika, głośnik ten pracuje w obudowie bas-refleks z tylnym tunelem o linearnym przepływie powietrza.

Wysokie tony obsługuje lekka, poliamidowa kopułka o średnicy 22 mm. Przy okazji zmian inżynierowie Spendora przeprojektowali zwrotnicę, poprawiając integrację obydwu przetworników oraz przejrzystość w całym pasmie.

 

 Spendor A7 natural oak Spendor A7 black ash

Obudowy są stosunkowo lekkie i poniekąd jest to celowy zabieg. Spendor nie jest zwolennikiem stosowania ciężkich wytłumień ścianek (jak np. ProAc), zamiast tego stosuje tzw. Dynamic Damping, czyli zabieg polegający na stosowaniu asymetrycznych wzmocnień oraz bardzo lekkich polimerowych struktur akustycznych w krytycznych punktach ścianek – tam, gdzie tłumienie naprawdę jest potrzebne.

A7 mogą być wykończone w trzech naturalnych fornirach: dębie, ciemnym orzechu lub czarnym jesionie lub zostać pomalowane na biało (lakier satynowy). Maskownice nie są standardowym elementem wyposażenia, ale można je domówić.

Kontakt: Nautilus Poland, www.nautilus.net.pl | Cena (za parę): 12 490 zł (naturalne forniry), 13 900 zł (satynowa biel)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Najnowsze wydanie

  • okladka audio video wrzesień 2018

Archiwalne wydania 2018

Newsletter

Wybierz dział

Aktualnie w testach

  • Pathos Classic One MkIII
  • Marantz NA6006
  • Elac Miracord 50
  • Naim ND5 XS2
  • Auralic Aries G1
  • Moon 390D
  • Klipsch RF-7 III
  • Interkonekty RCA do 6000zł

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją