PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Zestaw QUAD Artera

Lip 26, 2016

Index

Brytyjski producent, zamiast podążać za modą i połączyć przedwzmacniacz ze streamerem, połączył go z odtwarzaczem CD i przetwornikiem c/a. Do kompletu jest końcówka mocy. Jak to nietypowe połączenie spisuje się w porównaniu z konwencjonalnymi zestawami?

Dystrybutor: Horn Distribution, www.horn.pl
Cena: Artera Play – 8999 zł, Artera Stereo – 8999 zł
Dostępne wykończenia: srebrny lub czarny front (zawsze czarne boki), szklana górna pokrywa

Tekst: Marek Lacki | Zdjęcia: AV

audioklan

 

 


Zestaw QUAD Artera

TEST

QUAD Artera Stereo aaa
 

Quad jest niekwestionowaną legendą brytyjskiego przemysłu hi-fi, stworzoną w 1953 roku przez Petera Walkera. Od wielu już lat pozostaje własnością koncernu International Audio Group, zrzeszającego takie marki, jak Mission, Audiolab, Wharfedale czy Luxman. Pierwszym produktem Quada był wzmacniacz, drugim kolumny elektrostatyczne (ESL57, później ESL63) produkowane przez 28 lat. Dziś marka  oferuje kompletne systemy: od źródeł przez wzmacniacze i kolumny głośnikowe.

Quad nowej ery już nieraz bardzo mile nas zaskoczył – znakomitymi końcówkami mocy. Kilka lat temu wychwalaliśmy model 909, w ubiegłym roku – Platinum Stereo, który zresztą otrzymał Nagrodę Roku 2016 w kategorii „Wzmacniacz mocy”. Byliśmy ciekawi, czy nowa propozycja firmy z Huntington spełni oczekiwania.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją