PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Naim Muso Qb

Lis 28, 2016

Index

Gdy Naim pokazał swój pierwszy głośnik all-in-one – Muso – jedni kręcili nosem, a drudzy go podziwiali. Nie zabrakło nawet opinii, że zagraża on klasycznym systemom z niższej półki. A jak to jest z mniejszą wersją Qb?

Dystrybutor: Audio Center, www.naimaudio.com
Cena: 3690 zł

Tekst: Filip Kulpa| Zdjęcia: autor, Naim Audio

audioklan

 

 


Głośnik all-in-one Naim Muso Qb

TEST

 Naim Muso Qb 1 aaa

Oryginalny Mu-so był – i jest nadal – najbardziej muzykalnie i autentycznie brzmiącym głośnikiem „wszystko w jednym”, jakie testowaliśmy. A tych, które nie testowaliśmy i które mogą być jeszcze lepsze, jest bardzo mało, jeśli w ogóle są…

Mu-so ma jednak jedną nie tyle wadę, co cechę, która nie musi każdemu odpowiadać: mianowicie jest duży, co w naturalny sposób ogranicza krąg jego potencjalnych odbiorców. Na półce czy blacie trzeba wygospodarować aż 63 cm wolnego miejsca w szerokości i 26 cm w głąb. Na takiej przestrzeni z powodzeniem rozstawimy dowolny zestaw mini, w razie potrzeby rozsuwając głośniki, by mieć normalną stereofonię (z uzyskaniem której głośniki zintegrowane all-in-one mają wielki problem). W Naimie zdawano sobie sprawę, że tak duży zintegrowany system muzyczny nie wzbudzi euforii u wszystkich. W zanadrzu trzymano więc mniejsze i dużo bardziej poręczne rozwiązanie.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Yamaha WX-030 JBL Xtreme »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją