Nowości

Dział: Nowości

Lepszy Netflix u Panasonica

Lip 18, 2019
Lepszy Netflix u Panasonica

Panasonic zaprezentował kolekcję telewizorów OLED na 2019 rok obsługujących tryb obrazu Netflix. Są wśród nich modele należące do serii: GZ2000, GZ1500, GZ1000 i GZ950. Netflix Calibrated Mode to nic innego, jak fabryczny tryb obrazu, w którym jest on wyświetlany zgodnie z intencjami twórców filmowych, z uwzględnieniem oryginalnej przestrzeni barwnej oraz gamutu samego wyświetlacza dla treści SDR i HDR.

 

Panasonic nie jest pierwszym producentem, który oferuje to rozwiązanie. W ubiegłym roku zastosowała je już firma Sony. Nasze doświadczenia z telewizorem OLED AF9, który również wyposażono w podobne rozwiązanie, nie wskazuje na jakąkolwiek wyższość tego ustawienia w porównaniu z najlepszym trybem fabrycznym – szczególnie w odniesieniu do treści HDR. Możliwe jednak, że w przypadku modeli Panasonica, efekt będzie bardziej jednoznaczny i już bez obserwowanego u Sony ściemnienia obrazu. Tak czy owak, pod względem marketingowym jest to z pewnością dobre posunięcie.

Warto dodać, że tryb skalibrowany Netflix w telewizorach Panasonica będzie dostępny dla całego katalogu programów Netflix, w tym seriali oraz filmów dokumentalnych i fabularnych. Fani robiącego wielką furorę serialu „Stranger Things” mogą mieć więc powody do zadowolenia.

Kontakt: Panasonic Polska, www.panasonic.pl 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Kontakt z redakcją