Nowości

Dział: Nowości

Denon AVR-X3600H z IMAX Enhanced

Sie 19, 2019
Denon AVR-X3600H z IMAX Enhanced

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje najnowszy amplituner A/V dedykowany miłośnikom kina domowego z prawdziwego zdarzenia. AVR-X3600H, bo o nim mowa, wyceniono o 2000 zł powyżej modelu X2600H, co znajduje odzwierciedlenie w lepszych specyfikacjach tego modelu oraz w bogatszym wyposażeniu. Ważniejszą z nowinek jest IMAX Enhanced. Cóż to takiego?

denon avr x3600h gniazda
Firmy IMAX i DTS niedawno połączyły siły, opracowując i przedstawiając (co miało miejsce w ubiegłym roku) system obróbki obrazu i dźwięku oraz koniecznej z związku z tym certyfikacji dotyczącej wyświetlaczy i procesorów A/V. Na gruncie wideo, IMAX Enhanced jest próbą uzyskania jeszcze lepszego obrazu 4K HDR w wyniki re-masteringu filmów i dokumentów pod kątem usunięcia ziarna i szumów (proces IMAX DMR) oraz proporcji obrazu (1.90:1) specyficznej dla kin IMAX. W obróbkę wideo specjaliści z firmy IMAX angażują reżyserów i kolorystów z Hollywood. Wśród pierwszych produkcji z logo IMAX Enhanced dominują dokumenty przyrodnicze, ale są też produkcje firmowe Sony/Marvel, jak np. „Venom”. Pierwszymi certyfikowanymi wyświetlaczami są telewizory i projektory Sony. A co z audio? Nowy standard bazuje na kodeku DTS:X, stanowiąc jego rozszerzenie. Po stronie dekodera jest to tylko sposób rozpoznawania znacznika i aktywacji odpowiednich algorytmów, by uzyskać pełnię zamierzonych efektów. Rekomendowaną konfiguracją głośnikową jest 7.2.4, a minimalną – 5.1.4. System „zadziała” jednak także i w bardziej okrojonych zestawach głośników – w takim przypadku wbudowany algorytm remapowania przestrzennego przekieruje nadmiarowe informacje przestrzenne do dostępnych głośników.

denon avr x3600h wnetrze

Oczywistym jest, że nowy AVR-X3600H ma wszystko to, co posiada tańszy model (Heos, asystenci głosowi, 8 wejść HDMI), oferując przy tym o dwie końcówki mocy więcej (9 vs 7) oraz większą moc wyjściową (105 vs 95 W na kanał w trybie stereo, 8 omów, 20 Hz – 20 kHz). Istotną różnicę dostrzeżemy na tylnej ściance (z przodu oba modele trudno odróżnić) zawierającą wyjścia pre-out 11.2. Większy zasilacz i więcej stopni końcowych pociągnęły za sobą wzrost głębokości obudowy i ciężaru (12,1 vs. 9,5 kg).

denon avr x3600h skos

Kontakt: Horn Distribution, www.horn.pl  | Cena: 4995 zł

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją