Nowości

Dział: Nowości

Bowers & Wilkins Formation Flex

Wrz 19, 2019
Bowers & Wilkins Formation Flex

Bowers & Wilkins słynie z bezkompromisowych kolumn dla melomanów i studiów nagraniowych, jednak ostatnio coraz śmielej sobie poczyna w mniej audiofilskich segmentach rynku. Od niedawna w katalogu jest dostępna seria bezprzewodowych głośników Formation, a teraz dołącza do niej kolejny przedstawiciel – mały monofoniczny głośnik Formation Flex.

 

Pomimo niewielkiego rozmiaru wykorzystuje on tweeter Double Dome z serii 600, która niedawno zebrała bardzo dobre oceny w naszej redakcji. Co warte podkreślenia, to fakt, że w projektowaniu nowego głośnika brali udział inżynierzy odpowiedzialni za kolumny linii 800 Diamond. Niskie i średnie tony odtwarza 10-cm przetwornik z membraną z włókna szklanego.

bowers&wilkins high formation

Formation to jednak nie tylko dobre przetworniki, ale również zaawansowana technika cyfrowa. Nacisk położono położono na szybkość i niezawodność działania sieci bezprzewodowej. Zamiast standardowej sieci wi-fi, która często nie spełnia wymagań przy transferze sygnału audio wysokiej jakości, zdecydowano się na własną sieć bezprzewodową w najbardziej niezawodnej topologii mesh. Muzyka przesyłana jest w jakości 24 bity / 96 kHz, zaś opóźnienia synchronizacji poszczególnych głośników w systemie wielostrefowym są na poziomie zaledwie 1 µs, a więc niewykrywalne przez nasz słuch. Dla zachowania kompatybilności z urządzeniami mobilnymi, głośnik wyposażono w moduł odbiorczy Bluetooth z kodekami AAC i aptX HD. Flex ma także funkcjonalności AirPlay 2, Spotify Connect oraz Roon Ready. Bajka!

bowers&wilkins high formation

Poszczególne modele głośników Formation można łączyć w rozbudowane systemy wielostrefowe. Sprzedaż rozpocznie się na początku czwartego kwartału bieżącego roku.

Kontakt: Audio Klan, www.audioklan.pl | Cena: 1999 zł (sztuka)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Kontakt z redakcją