Nowości

Dział: Nowości

Focale Chora w Q21

Paź 15, 2019
Focale Chora w Q21

Jak już niedawno informowaliśmy (patrz link TUTAJ), Focal zaprezentował najnowszą serię Chora. Podstawkowy model 806 mamy już w redakcyjnym teście, a klienci mogą odsłuchiwać trzy zupełnie nowe konstrukcje w pabianickim salonie Q21. Oto ich krótki przegląd.

 

Linia Chora to dwa modele podłogowe: trójdrożne 826, dwuipółdrożne 816 oraz jeden model podstawkowy 806 z dedykowanymi podstawkami. We wszystkich nich zastosowano – po raz pierwszy u Focala (i w ogóle) – kompozytowe membrany głośników nisko- i niskośredniotonowych o nazwie Slatefiber. Jest to połączenie niesplatanych (ułożonych w przybliżeniu jednokierunkowo) włókien węglowych pochodzących z recyklingu oraz polimeru termoplastycznego. Z bliska faktura tego materiału przypomina naturalny kamień. Membrany Slatefiber są wytwarzane w fabryce w Saint Etienne, podobnie zresztą jak całe kolumny. Atutem tego materiału jest jeszcze lepsze niż w przypadku polyglassu połączenie małej masy, dużej sztywności i dobrego tłumienia. Wysokie tony nadal są domeną odwróconej aluminiowo-magnezowej kopułki TNF z zawieszeniem z Poronu – materiału z pamięcią kształtu.

focal chora q21

Jak zapewnia Q21, podłogowy model Chora 826 zapewnia zrównoważoną i precyzyjną średnicę i doskonale artykułowany bas, dzięki czemu można się cieszyć „dużym, pełnym i hojnym dźwiękiem”. Wyprofilowany przedni port BR jest wolny od problemu generowania zniekształceń. Wyróżnikiem kolumn jest elegancki, nowoczesny design w połączeniu z pochyloną podstawą dla lepszego obrazowania dźwięku. Kolumny są znakomitą propozycję do większych, ponad 30-metrowych pomieszczeń.

focal chora q21

Chora 816 to 2,5-drożna konstrukcja podłogowa bass-reflex. Dzięki pochyleniu podstawy głośniki osiągają lepszą spójność czasową, co przekłada się na bardzo dobre oddanie sceny dźwiękowej. Chora 816 bezproblemowo wtapia się w pomieszczenia o powierzchni do 30 m².

Podstawkowe dwudrożne Chory 806 doskonale nadają się do pomieszczeń o powierzchni do 20 m2. Kolumny można zamówić w jednym z trzech wykończeń: Light Wood, Dark Wood oraz czarnym.

focal chora 806

Pełną ofertę nowych Focali w salonie Q21 można znaleźć TUTAJ.

Kontakt: Salon audio-video Q21, Pabianice, ul. Reymonta 12, tel. (42) 213 01 66, www.Q21.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją