Nowości

Dział: Nowości

Duet Audiolaba i Audio Academy

Lis 08, 2019
Duet Audiolaba i Audio Academy

Salon Q21 przygotował dla swoich klientów atrakcyjny system audio, w skład którego wchodzi brytyjska elektronika Audiolab 6000 Series oraz rodzime kolumny głośnikowe Phoebe III Plus od Audio Academy. Prezentacji systemu towarzyszy promocja na kable głośnikowe Tellurium Q oraz gramofon marki Pro-Ject.

Przygotowany przez Q21 system obejmuje dwa produkty firmy Audiolab z linii 6000 Series. Mowa tu o wzmacniaczu zintegrowanym 6000A oraz streamerze 6000N. Inegra oferuje 50 W mocy na kanał przy 8 Ω. Stopień wyjściowy złożony z układów dyskretnych korzysta z dobrodziejstw topologii CFB, utrzymującej prąd jałowy na stałym poziomie, niezależnie od temperatury tranzystorów wyjściowych. Wzmacniacz został ponadto wyposażony w kondensatory o łącznej pojemności 60 000 uF i transformator toroidalny o mocy 200 VA. Z kolei sekcja przedwzmacniacza została zaprojektowana w taki sposób, by była możliwie najprostsza i najlepiej chroniona przed zakłóceniami. Jeśli chodzi o regulację głośności, obejmuje ona zakres od -80 do + 8 dB, w krokach 1 oraz 2 dB (wysokość kroku rośnie wraz z pozycją głośności).

audiolab audioacademy

Model 6000A, który mieliśmy okazję recenzować na łamach AV, to jednak coś więcej niż sam wzmacniacz zintegrowany. Urządzenie zostało wyposażone w niskoszumny, oparty na obwodzie JFET przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM, a także wzmacniacz słuchawkowy z układem sprzężenia zwrotnego. Dzięki temu 6000A to prawdziwie wszechstronne urządzenie, mogące z powodzeniem stać się centralnym elementem wysokiej klasy systemu audio.

6000N to najnowszy streamer sygnowany logiem Audiolab. Korzysta on z dobrodziejstw rozbudowanej technologii DTS Play-Fi, dzięki której muzyka może być przesyłana strumieniowo przez sieć bezprzewodową w formatach wysokiej rozdzielczości. Pliki mogą byś streamowane w jakości do 24 bitów/96 kHz: za ich obsługę odpowiedzialny jest przetwornik c/a ESS Sabre32 ES9018K2M Reference DAC.

Platforma DTS Play-Fi to jednak coś więcej, niż tylko możliwość streamowania wysokiej klasy dźwięku. Oferuje ona możliwość prostego i szybkiego skonfigurowania systemu typu multi-room, jest przy tym łatwa i przyjemna w eksploatacji. Użytkownik może, za pośrednictwem tabletu, telefonu czy laptopa dokładnie zarządzać pracą streamera 6000N. Co ciekawe, DTS Play-Fi można kontrolować również za pomocą smartwatchów, co czyni obsługę systemu audio jeszcze szybszą i prostszą.

Kolumny głośnikowe Phoebe III Plus to najnowsza wersja ciepło przyjętych kolumn głośnikowych łódzkiej manufaktury Audio Academy – Phoebe III. Zmian na pierwszy rzut oka jest niewiele: to wciąż 2-drożne kolumny typu bass-reflex, z obudową wykonaną z MDF-u i wzmocnioną wewnątrz poprzeczkami. Polski producent sięgnął również po te same przetworniki: 27-mm kopułkę wysokotonową od SEAS-a oraz 170 mm głośnik średnio-niskotonowy Visatona.

audiolab audioacademy 01

Tym, co odróżnia model Plus od poprzednika jest zupełnie przeprojektowana zwrotnica, do budowy której wykorzystano wyraźnie lepsze komponenty. Kolumny są również nieco wyższe od oryginalnej „trójki”. Zmiany te zaowocowały większą otwartością i energetycznością przekazu, przy zachowaniu wszystkich zalet, za które podłogówki Phoebe III zostały wcześniej docenione.

W oficjalnej informacji prasowej salon Q21 kieruje na ten system uwagę osób szukających „naturalnego, analogowego brzmienia połączonego ze swobodą, piękną barwą, długimi wybrzmienia i dobrze kontrolowanym basem”. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup tak przygotowanego zestawu, może liczyć na prezent. Pabianicki salon daje do wyboru kable głośnikowe Tellurium Q Blue Speaker lub gramofon Pro-Ject T1.

Kontakt: Q21 www.q21.pl  | Cena: 10 298 zł

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją