Nowości

Dział: Nowości

Gato Audio znów w Polsce – teraz jednak dużo taniej

Sty 22, 2020
Gato Audio znów w Polsce – teraz jednak dużo taniej

Sprzęt high-end wcale nie musi drożeć. Rzadko, bo rzadko, ale zdarza się, że tanieje – i to aż o kilkadziesiąt procent. Jak to możliwe? Wyprzedaże to tylko jeden z możliwych scenariuszy. Jest też inna ewentualność, a mianowicie taka, że producent rezygnuje z tradycyjnego schematu dwóch pośredników (dystrybutor-dealer).

 

W ubiegłym roku szefostwo firmy Gato Audio założonej w 2008 r. przez Poula Rossinga, Frederika Johansena i Krestena Dinesena, podjęło decyzję o zakończeniu dotychczasowego modelu dystrybucji. W maju ub. roku na wystawie w Monachium zapowiedziano, że firma zrywa z klasycznym modelem dystrybucji. Myślano wówczas o sprzedaży bezpośredniej, ale uwzględniono także wariant z salonami hi-fi zamawiającymi towar bezpośrednio u producenta. To z kolei pozwoliło znacznie obniżyć ceny (jedna marża zamiast dwóch).

gato w q21

Począwszy od stycznia br. sprzęt tej marki jest już dostępny w pełnym asortymencie w pabianickim salonie Q21, który jednocześnie koordynuje działania marketingowe. Ceny spadły nawet o 40%. I tak, przykładowo: podłogowe zestawy głośnikowe FM-30, które wcześniej kosztowały 25 tys. zł obecnie wyceniono na 14 990 zł, zaś dobrze znana integra DIA-250S (recenzowana w Audio-Video 5/2016 do ściągnięcia TUTAJ) kosztuje teraz 10 990 zł (poprzednio: 17 490 zł). Znakomite monitory FM-8, które również recenzowaliśmy są oferowane w cenie 6390 zł.

Ale to nie koniec dobrych wieści. Produkcja urządzeń wciąż odbywa się w Danii, a jakość wykonania i wygląd poszczególnych modeli niczym nie odbiegają od najwyższych standardów, które już znamy. Duńska manufaktura wciąż udowadnia, że naturalne brzmienie, perfekcyjne wzornictwo i wysoka jakość wykonania mogą iść ze sobą w parze. Wzmacniacze DIA-250S, DIA-400S oraz przedwzmacniacz PRD-3S są teraz dostępne także w wersjach z wbudowanymi modułami strumieniowymi NPM (Network Player Module), które wspierają UPnP/DLNA, mają wbudowane serwisy streamingowe Tidal, Qobuz, Deezer i są kompatybilne z Roonem (Roon Ready). Dopłata za ten wartościowy element wyposażenia wynosi od 2000 do 2500 zł, zależnie od modelu – jest więc bardzo rozsądnie skalkulowana. Warto dodać, że firma nie zapomniała o posiadaczach obecnych wersji wspomnianych modeli – będą oni mogli doposażyć swój sprzęt we wspomniany odtwarzacz strumieniowy. Moduł NPM stworzono na bazie otwartej platformy, dzięki czemu w przyszłości będzie możliwe dodawanie kolejnych funkcjonalności poprzez aktualizację oprogramowania.

gato

Oferta Gato Audio obejmuje 5 modeli kolumn głośnikowych i aż 11 modeli wzmacniaczy i odtwarzaczy. Pokazane w obiegłym roku w Monachium aktywne monitory, jak na razie nie doczekały się wersji produkcyjnej. Z całym portfolio urządzeń Gato Audio i ich cenami można zapoznać się pod adresem: https://www.q21.pl/manufacturer/gato-audio, a jeszcze lepiej będzie osobiście odwiedzić salon Q21 i posłuchać tych pięknie wyglądających, a teraz jeszcze bardziej konkurencyjnych urządzeń.

Kontakt: Q21, www.q21.pl 

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją