PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Subwoofery SVS z serii 2000 Pro

Lut 19, 2020
Subwoofery SVS z serii 2000 Pro

Amerykańska firma SVS produkuje ciekawe, bardzo dobre jakościowo subwoofery o imponującym rozciągnięciu pasma i niskim poziomie zniekształceń, co pokazał m.in. nasz test modelu SB-2000 – firmowego bestsellera. Z końcem 2019 roku producent wprowadził do oferty serię 2000 Pro, która zastępuje 2000, będąc od niej znacznie bardziej zaawansowana technicznie i tylko trochę droższa.

 

Jak twierdzi SVS, seria 2000 Pro to nie tyle ewolucja dotychczasowych modeli, co rewolucja będąca efektem kumulacji kilku rozwiązań, dotąd stosowanych wyłącznie w droższych gamach i zasadniczo nieznanych w rozważanym przedziale cenowym (4300-4800 zł). Należą do nich:

  • zupełnie nowy 12-calowy głośnik o dużym wychyleniu membrany, dostosowany zarówno do obudowy zamkniętej, jak i bas-refleksu;
  • wzmacniacz Sledge STA-550D o mocy ciągłej 550 W RMS z dyskretnym stopniem wyjściowym na tranzystorach MOSFET (klasa D);
  • wydajny procesor DSP na bazie 50-MHz układu Analog Devices;
  • aplikacja sterująca łącząca się z subwooferem poprzez Bluetooth.

W nowym głośniku basowym zastosowano potężny, ponad 7-kilogramowy, podwójny układ magnetyczny z podwójnie nawiniętą cewka, lekką i sztywną membranę aluminiową, resor o profilu parabolicznym oraz aluminiowe przedłużenie nabiegunnika w celu zwiększenia dyssypacji ciepła.

Aplikacja sterująca umożliwia nie tylko korekcję czułości wejść (głośności subwoofera), regulację filtru dolnoprzepustowego, ale także wybór presetów definiowalnych przez użytkownika. Zastosowano także trzypasmowy korektor parametryczny, za pomocą którego można precyzyjnie dostroić charakterystykę basu (regulacja częstotliwości, podbicia/tłumienia i dobroci filtru – Q). Ciekawostką są tryby Standard i Sealed odnoszące się do charakterystyk przetwarzania niskich tonów, będące rodzajem emulacji obudowy wentylowanej lub zamkniętej.

Subwoofery serii 2000 Pro wyposażono w wejścia i wyjścia liniowe, a regulacja poziomu, odcięcia i fazy może odbywać się także ręcznie, z poziomu tylnego panelu, ale już nie za pomocą gałek, lecz przycisków. Obudowy otrzymały wewnętrzne ożebrowanie, a przednie ścianki zrobiono z grubych płyt mdf.

Całą gamę tworzą trzy subwoofery: zamknięty SB-2000 Pro, PB-2000 Pro z dwoma przednimi portami bass-reflex oraz PC-2000 Pro, który jest również otwarty, jednak jego obudowa ma nietypowy kształt walca. Modele z bas-refleksem przenoszą zakres od 17 Hz do 290 Hz z nierównomiernością +/- 3dB, natomiast zamknięty SB-2000 Pro – od 19 Hz do 240 Hz (+/- 3 dB). PB-2000 Pro jest oferowany w tradycyjnej czarnej okleinie, a dwa pozostałe są dostępne w wykończeniu białym i czarnym (oba na wysoki połysk).

Sprzedaż subwooferów SVS z serii 2000 Pro prowadzi np. salon Q21 z Pabianic. Pełną ofertę można poznać pod adresem: https://www.q21.pl/manufacturer/svs

Kontakt: Salon audio-video Q21, Pabianice, ul. Reymonta 12, www.Q21.pl

Ceny: SB-2000 Pro – 4499 zł; PC-2000 Pro – 4799 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją