Nowości

Dział: Nowości

System Audio ma nowego dystrybutora

Mar 15, 2020
System Audio ma nowego dystrybutora

1 marca br. salon Q21 został wyłącznym polskim dystrybutorem zestawów głośnikowych duńskiej marki System Audio. Firma nie jest nowicjuszem (istnieje od 1984 r.), jej produkty są dostępne na na naszym rynku już od wielu lat, lecz jak dotąd nie odniosły większych sukcesów. Teraz, za sprawą prężnej dystrybucji i możliwości przetestowania wielu różnych modeli, sytuacja ta ma szansę się zmienić – tym bardziej, że ceny są bardziej atrakcyjne niż dotąd.

 

Firma powstała z inicjatywy Olego Witthøfta – muzyka, który jest jednocześnie kierownikiem działu badawczo-rozwojowego. Konstrukcje System Audio wyróżniają się zastosowaniem małych głośników nisko-średniotonowych, które w przypadku konstrukcji wolnostojących pracują równolegle w grupach po dwie lub trzy sztuki. Rozwiązanie to pozwala poprawić integrację częstotliwościowo-fazową z tweeterami w falowodach DXT, jak również zredukować szerokość przedniej ścianki. W połączeniu ze specjalną konstrukcją układów napędowych i zawieszeń umożliwia to uzyskanie zaskakująco pełnego, dynamicznego i rytmicznego przekazu muzycznego. Nie tak dawno testowaliśmy jeden z modeli – Saxo SA40 – i mile go wspominamy.

Recenzja System Audio Saxo SA40

Aktualna oferta składa się z serii Saxo i Legend, są z niej także wersje aktywne oraz głośniki centralne, subwoofery oraz wysokiej klasy głośniki naścienne. Wszystkie pasywne kolumny System Audio objęte są 7-letnią gwarancją.

Silverback, czyli seria Legend uzupełniona o aktywne wzmacniacze i układy DSP to – jak zapewnia producent – bezprzewodowy high-end. Dzięki zastosowaniu niewielkiego koncentratora wyposażonego we wszelkiej maści wejścia analogowe, jak i cyfrowe, w tym HDMI i USB, można korzystać z dowolnego źródła dźwięku – telewizora, gramofonu lub odtwarzacza CD, komputera, konsoli itp. Hub przesyła sygnał bezprzewodowo, bez kompresji do głośników w jakości PCM 24/192. Dostępne funkcjonalności obejmują: Google Chromecast, Airplay, DLNA UPnP, Spotify Connect i Bluetooth. Oczywiście można również bezpośredniego połączenia kolumn z przedwzmacniaczem (wejścia XLR w każdej kolumnie). Opcjonalnie będzie możliwość skonfigurowania kompletnego systemu wielokanałowego 7.1 Wireless.

Najtańszym modelem w tej serii jest niewielki Legend 5 Silverback w cenie 10 600 zł za parę, najdroższym – SA Legend 60 Silverback. Ciekawą pozycją jest SA Legend 40 Silverkack (20 tys. za parę) przenoszący imponujący zakres częstotliwości 20 Hz – 25 kHz z nierównomiernością +/- 1,5 dB – przy gabarytach kolumn wynoszących: 955 x 190 x 265 mm (nie licząc stopek).

Oferta System Audio w Q21

Dystrybutor: Salon audio-video Q21, Pabianice, Reymonta 12, tel. (42) 213 01 66, www.Q21.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Zaloguj się, by skomentować

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją