Nowości

Dział: Nowości

Silent Angel Bonn N8

Maj 05, 2020
Silent Angel Bonn N8

Rosnąca popularność źródeł cyfrowych opartych na łączności sieciowej zwraca uwagę audiofilów i producentów na urządzenia peryferyjne, których jakość do tej pory nie była w ogóle brana pod uwagę. Jedną z takich kategorii urządzeń są switche ethernetowe – element może niekonieczny w każdym domowym systemie, ale pojawiający się wszędzie tam, gdzie sam router nie wystarcza.

 

Okazuje się też, że switch może być tym urządzeniem, które stworzy rodzaj izolacji systemu audio od reszty urządzeń sieciowych wpiętych do domowej sieci.

silent angel

Chińska firma Thunder Data proponuje audiofilski switch o nazwie Silent Angel Bonn N8 wyposażony w 8 złącz Ethernet 100/1000 Base-T umieszczonych w solidnej metalowej obudowie. O jego wyższości nad popularnymi switchami ogólnego zastosowania decydują cztery główne elementy. Pierwszy to zegar kompensowany temperaturowo (TXCO) o bardzo dużej dokładności 0,1 ppm. Ponadto, na spodzie obudowy znajduje się warstwa specjalnego absorbera fal elektromagnetycznych, który ma za zadanie tłumienia pola generowanego przez układ elektroniczny, a tym samym niedopuszczenie do interferencji z sygnałami wejściowymi. Po trzecie, wewnętrz urządzenia znajdują się dwa układy tłumiące zakłócenia pochodzenia sieciowego (oddzielnie dla zasilania i obwodu zegara), których skuteczność producent określa na 17 i 20 dB (przy częstotliwości 100 MHz).

silent angel

Urządzenie jest zasilane z zewnętrznego zasilacza klasy „medycznej” (niższy poziom szumów) o napięciu 5 V DC i prądzie 1 A. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zastąpić go zasilaczem liniowym jeszcze lepszej jakości. Efektem tych wszystkich zabiegów ma być czystszy, mniej zniekształcony sygnał docierający do streamerów oraz niższy poziom jittera.

silent angel

Pierwsze opinie na temat skuteczności tego urządzenia, tj. poprawy jakości dźwięku, jakie oferuje, są bardzo zachęcające. Niebawem sami to sprawdzimy.

Dystrybutor: Audio Atelier, www.audioatelier.pl | Cena: 1700 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją