Nowości

Dział: Nowości

Xavian i Bladelius – ciekawy duet w Q21

Maj 08, 2020
Xavian i Bladelius – ciekawy duet w Q21

Pabianicki salon Q21 proponuje swoim klientom kolejne ciekawe zestawienie wzmacniacza i zestawów głośnikowych. Świetna jakość brzmienia, wyrażająca się w muzykalności, spokoju, odrobinie ciepła, a przede wszystkim wspaniały pierwszy plan, namacalność wokali, delikatność wysokich tonów i subtelność niższego zakresu – to mają być atuty szwedzko-czeskiego duetu.

 

Mowa o znakomitej, nagrodzonej przez nas integrze Bladelius Brage i kolumnach Xavian Madre Perla.

Bladelius Brage

Bladelius Brage

Wzmacniacza przedstawiać nie musimy (tym, którzy jeszcze go nie znają, polecamy ściągnięcie wydania AV 11/2019), natomiast kolumn jeszcze nie opisywaliśmy, więc warto im poświęcić co nieco uwagi. Bo to głównie one determinują charakterystykę proponowanego zestawu, a z całą pewnością nie są to kolumny, jakich wiele. Przede wszystkim z uwagi na obudowy wykonane z suszonej przez trzy tygodnie mozaiki dębowej, co na tym pułapie cenowym – w gronie kolumn podłogowych – jest rzeczą niespotykaną. Dostępne są aż cztery wersje wykończeniowe (patrz fot.) Autorem tych konstrukcji jest oczywiście Roberto Barletta, który tym razem sięgnął po 15-cm głośnik z membraną polipropylenową oraz miękką kopułkę tekstylną, która odtwarza zakres powyżej 3 kHz. Obydwa przetworniki są produkowane na zamówienie we Włoszech. Szczelinowy port BR znajduje się na przedniej ściance. Kolumny mają wymiary 920 x 190 x 236 mm i efektywność 88 dB.

Xavian Madre Perla

Na odsłuchy można umawiać się telefonicznie: 42 213 01 66 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o urządzeniach:

Kontakt: Salon Q21, www.q21.pl

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją