Nowości

Dział: Nowości

Klipsch The Fives Wyróżniony

Cze 16, 2020
Klipsch The Fives

Klipsch wprowadził do sprzedaży nowy, aktywny kompaktowy zestaw głośnikowy – The Fives. Jest to w pewnym sensie rozwinięcie idei znakomitego modelu The Sixes, jednak w mniejszej obudowie i z lepszym wyposażeniem.

 

Dzięki wejściu HDMI z ARC nowe głośniki stają się lepszą alternatywą dla tradycyjnego soundbara, jak podkreśla producent. Lepszą przede wszystkim ze względu na walory przestrzenne, ale nie tylko. Naturalność i swoboda brzmienia, jaką zapewniają większe przetworniki odgrywają tu istotną rolę.

Piątki wyposażono w charakterystyczną dla Klipscha tubę średnio-wysokotonową Tractrix 90 x 90 stopni z tytanowym przetwornikiem kopułkowym LTS oraz 4,5-calowy (114 mm) głośnik o dużym skoku membrany i magnetyczną maskownicę w stylu vintage. Staromodną stylistykę, podobną do modeli z serii Heritage, podkreślają dwa metalowe pokrętła wystające z górnej ścianki. Jedno służy do wyboru wejść, drugie – do regulacji głośności. Oczywiście w zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Zestaw wejść obejmuje złącze optyczne, koncentryczne, USB typu B (do podłączenia komputera), wspomniane HDMI oraz parę analogowych cinchów. Jest też wyjście dla subwoofera aktywnego oraz wbudowany moduł Bluetooth. Tak bogatym wyposażeniem nie może się pochwalić zbyt wielu rywali. Wbudowany przetwornik c/a jest kompatybilny z sygnałami PCM 24 bity / 192 kHz. Funkcja Dynamic Bass EQ uwypukla niski zakres pasma przy małych poziomach głośności. Kolumny łączy się za sobą dedykowanym kablem zakończonym 4-stykowym stykiem, służącym do transmisji sygnału audio, a tylko jedną z nich podłącza do zasilania. Wzmacniacz obsługujący sekcję nisko-średniotonową ma moc 60 W RMS, zaś sekcję wysokotonową – 20 W RMS. Pasmo przenoszenia systemu wynosi od 50 Hz do 20 kHz, maksymalny poziom głośności to aż 109 dB.

Głośniki są dostępne w matowym wykończeniu czarnym lub w orzechowym fornirze z naturalnego drewna, co w tej klasie również nie zdarza się zbyt często. Planowana na wiosnę bezpłatna aplikacja Klipsch Connect zapewni przeprowadzanie aktualizacji oprogramowania i będzie zawierać wygodny podręcznik szybkiej instalacji.

Dystrybutor: Konsbud HiFi, www.konsbud-hifi.com.pl

Cena: 3499 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Audiolab 6000A Play

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Aktualnie w testach

  • Gato Audio FM-15
  • Polk Audio Legend 100
  • Martin Logan Motion 35 XTi
  • Arcam CD73T
  • Primare PRE35 PRISMA & A32.2
  • T+A SD3100HV / PDT 3100HV
  • Gryphon Antileon EVO
  • Gauder Akustik Arcona 60 mkII
  • Podkładki i platformy antywibracyjne

Ranking urządzeń

ranking

Polecane strony

Kontakt z redakcją