Nowości

Dział: Nowości

JBL L82 Classic – nowe klasyczne monitory

Lip 21, 2020
JBL L82 Classic – nowe klasyczne monitory

W audio, jak w każdej innej dziedzinie techniki, można znaleźć urządzenia kultowe. Wznowiony w 2018 roku zestaw głośnikowy JBL L100 Classic niewątpliwie zalicza się do tej grupy.

 

Najwyraźniej design rodem z lat 70-tych połączony z najnowszymi osiągnięciami techniki tak przypadł konsumentom do gustu, że JBL zdecydował się zaprezentować drugą w hierarchii, bardziej kompaktową parę monitorów – L82 Classic. Skrzynki oklejone naturalnym orzechowym fornirem w połączeniu z piankowymi maskownicami Quadrex dostępnymi w trzech kolorach (pomarańczowym, czarnym i niebieskim) mogą się podobać nie tylko osobom nostalgicznie wspominającym złote lata stereo.

L82 Classic są 8-omową konstrukcją dwudrożną o skuteczności 88 dB przystosowaną do pracy z wzmacniaczami o mocy 25-125 W. Podobnie jak większego brata, wyposażono je w 25-mm głośnik wysokotonowy o tytanowej kopułce umieszczony w falowodzie. Takie rozwiązanie pozwoliło osiągnąć imponujące pasmo przenoszenia dźwięku do 40 kHz. Pasywny tłumik L-pad pozwala na płynne dostosowanie natężenia wysokich częstotliwości wedle własnych upodobań za pomocą potencjometru. Za niskie i średnie częstotliwości (40Hz do 1,7 kHz) odpowiada 200-mm głośnik wykonany z pulpy celulozowej. Konstrukcję wyposażono w parę pozłacanych terminali. Otwór bass-reflex umieszczony został z przodu – takie rozwiązanie umożliwia dosunięcie kolumn do ściany. Gdyby użytkownik zapragnął ustawić L-82 na podstawkach producent proponuje dedykowane JS-80, zaprojektowano je tak by zagwarantować optymalny odsłuch w pozycji siedzącej.

Dystrybutor: Suport, www.jbl.com.pl 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją