Nowości

Dział: Nowości

Bowers&Wilkins 700 Signature

Lip 29, 2020
Bowers&Wilkins 700 Signature

W połowie czerwca br. świat obiegła wiadomość, że trwają negocjacje na temat możliwego, choć jeszcze nieprzesądzonego, przejęcia marki Bowers & Wilkins przez firmę Sound United – bodaj największego obecnie gracza na rynku hi-fi i high-end (właściciela marek Boston Acoustics, Classé, Definitive Technology, Denon, HEOS, Marantz i Polk Audio).

Zmiana ta ma związek z trwającą od jakiegoś czasu restrukturyzacją w Bowers&Wilkins po odejściu dotychczasowego dyrektora operacyjnego, Gideona Yu z firmy Eva Automation, obecnego właściciela marki.

Nie minął tydzień od tej nowiny, a brytyjska marka anonsowała pojawienie się dwóch nowych zestawów głośnikowych z przydomkiem Signature, który w tradycji producenta jest zarezerwowany na wyjątkowe okazje. Tym razem chodzi o dwa, doskonale znane modele z serii 700 – podłogowe 702 S2 i podstawkowe 705 S2.

Najbardziej zauważalną zmianą jest wykończenie – egzotyczny fornir hebanowy Datuk, pochodzący od włoskiego dostawcy Alpi, pokrywany aż 9 warstwami lakieru (w tym 7 bezbarwnego). Pozwoliło to wydobyć niezwykłą głębię połysku. Dla kondycji brzmieniowej nowych modeli większe znaczenie mają jednak lite aluminiowe tuby tweeterów (w zwykłych modelach są zrobione ze stopu cynku) o masie 1 kg oraz jeszcze lepsze komponenty w zwrotnicach (choć warto zaznaczyć, że w serii 700 są one i tak znakomite). Zastosowano specjalne kondensatory bypass dostarczane przez Mundorfa, a w przypadku modelu 702, także lepszy kondensator w sekcji niskotonowej.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.com.pl

Ceny (za parę): 705 Signature – 13 998 zł; 702 Signature – 22 998 zł

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją