Nowości

Dział: Nowości

Marantz 12 Special Edition Wyróżniony

Sie 23, 2020
Marantz 12 Special Edition

Odejście na tamten świat Kena Ishiwaty zakończyło ważną erę w historii japońskiego producenta, co jednak nie oznacza, że firma z takim dorobkiem może sobie pozwolić na bierność – zwłaszcza w kategorii urządzeń premium.

Marantz 12SE

Tak więc mamy nową premierę spod znaku Special Edition – zestaw odtwarzacza SA-12SE i wzmacniacza SA-12SE. Duet ten będzie oferowany równolegle z urządzeniami z serii KI-Ruby (dopóki limitowana seria tych modeli nie zostanie wyczerpana). Bliższe zapoznania się z obydwoma systemami, a konkretnie ich elementami składowymi ujawnia daleko idące podobieństwa techniczne. Co więcej, identyczne są również obudowy (naturalnie bez inicjałów Kena Ishiwaty). Skąd wziął się pomysł, by wprowadzić tak bardzo podobne urządzenia i oferować je równolegle? Można się domyślać, że seria KI Ruby jest bliska wyprzedzania się, ewentualnie producent doszedł do wniosku, że sprawdzone rozwiązania warto zaoferować w regularnej ofercie, odpowiednio dostosowując cenę modeli 12SE. Tych jednak na razie nie ujawniono.

Odtwarzacz SA-12SE bazuje na własnym mechanizmie czytnika SACDM-3 opracowanym na potrzeby modelu SA-10, autorskim upsamplingu do formatu DSD (MMM-Stream), analogowej konwersji 1-bitowego strumienia danych bez pośrednictwa typowego konwertera c/a (MMM-Conversion), zasilaczu z transformatorem toroidalnym o uzwojeniach wtórnych z miedzi OFC oraz dyskretnym torze analogowym HDAM. Pliki hi-res (PCM 384 kHz i DSD 5,6 MHz) można odtwarzać za pośrednictwem izolowanego wejścia USB audio lub płyt nagrywalnych DVD-R/-RW. Odtwarzacz wyposażono w dedykowany wzmacniacz słuchawkowy.

Odtwarzacz SA-12SE

Wzmacniacz zintegrowany PM-12SE bardzo przypomina model PM-KI Ruby, bazując na modułach Hypex NCore NC500, oddzielnych zasilaczach różnego typu dla końcówek mocy (impulsowy) i przedwzmacniacza (liniowy), modułach HDAM-SA3 i HDAM-SA2 w stopniach wejściowych i przedwzmacniaczu oraz tym samym stopniu gramofonowym MM/MC (Marantz Musical Premium Phono EQ). Moc nie uległa zmianie i wynosi 2 x 100 W przy 8 omach i 2 x 200 W przy 4.

Wzmacniacz zintegrowany PM-12SE

Bardzo jesteśmy ciekawi cen oraz dokładniejszego porównania z KI-Ruby. Liczymy, że niebawem uda się to sprawdzić. Premierę handlową zaplanowano na wrzesień br. A to niejedyna nowość Marantza, jaką pokazano. Szczegóły wkrótce!

Dystrybutor: Horn Distribution, www.horn.eu | Ceny: nieustalone

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją