Nowości

Dział: Nowości

Thorens TD 124 DD - Legenda powraca Wyróżniony

Sie 25, 2020
Thorens TD 124 DD - Legenda powraca

Po ponad 60 latach przerwy na rynek audio powraca mała gramofonowa legenda – Thorens TD 124. Po raz pierwszy zaprezentowany w 1957 roku, przez ponad 10 lat stanowił niemal obowiązkowe wyposażenie stacji radiowych na całym świecie.

Thorens TD 124

Audiofile dość szybko zorientowali się, jak wiele również dla nich gramofon ten ma do zaoferowania. Nic więc dziwnego, że prototyp modelu TD 124 DD, bo tak brzmi pełna nazwa najnowszego wcielenia, w zeszłym roku w Monachium w świecie audio wywołał spore zainteresowanie.

Mimo że z zewnątrz model ten do złudzenia przypomina oryginał, to jednak w jego wnętrzy wydarzyła się istna rewolucja. Aluminiowa podstawa z regulacją wysokości teraz spoczywa na gumowych elementach tłumiących wibracje. W miejsce oryginalnego napędu z kołem ciernym i paskiem, nowy TD 124 DD wykorzystuje niezwykle precyzyjny napęd bezpośredni Direct Drive. Rozwiązanie to zapewnia precyzyjną kontrolę prędkości, a także chroni przed przenoszeniem niepożądanych wibracji z układu napędowego na talerz. Wśród wyjść znajdziemy złącza RCA oraz zbalansowane XLR. Zupełnie nowe ramię, oznaczone symbolem TP 124, gwarantuje duży zakres regulacji, a także pozwala na dużą elastyczność w doborze wkładki. A skoro już o wkładce mowa, to Thorens przygotował nie lada gratkę – udoskonaloną wersję modelu Ortofon SPU stworzoną z myślą o najbardziej wymagających miłośnikach płyt winylowych. Potencjalni nabywcy TD 124 DD będą mogli wybierać spośród dwóch rodzajów wykończenia – czarnego fortepianowego oraz naturalnego orzecha. Zarówno gramofon, jak i wkładka będą dostępne od września br.

Dystrybutor: Audio Klan www.audioklan.pl | Ceny: TD124 DD – 38 999 zł; Ortofon SPU – 9999 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją