PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Octave V70 Class A

Wrz 21, 2020
Octave V70 Class A

Najnowszą propozycją firmy Octave jest kolejna wersja cenionego wzmacniacza zintegrowanego V70. Po wersji SE przyszła kolej na coś jeszcze bardziej wyrafinowanego, czyli pracę w czystej klasie A.

W stopniu końcowym wzmacniacza zastosowano pentody mocy w konfiguracji push-pull. Zależnie od aktualnie zainstalowanych lamp oraz za sprawą dodatkowego, zewnętrznego zasilacza, uzyskuje się moc 50 W na kanał przy 8 i 4 omach w klasie A, z możliwością jej zwiększenia do 70 W. Standardowo urządzenie wykorzystuje lampy dużej mocy KT120, które można zastąpić jeszcze silniejszymi KT150. Praca w klasie A oznacza to, że zastosowano większy prąd spoczynkowy, dzięki czemu wydatnie zredukowano poziom zniekształceń. Dodatkowo pracę lamp monitoruje układ dynamicznej kontroli polaryzacji wstępnej (tzw. biasu), zależnie od wymagań dynamicznych, jakie stawia sygnał w trakcie pracy wzmacniacza. Ponadto układ ten automatycznie dopasowuje bias do aktualnie zainstalowanych lamp. Stan lamp jest sygnalizowany wskaźnikami LED. Drugim oryginalnym rozwiązaniem jest przełącznik zakresu oddawanej mocy: High i Low, dzięki któremu można stosować większą gamę lamp wyjściowych. Pierwsze położenie należy wybrać dla lamp KT120 i KT150, natomiast drugie dla pentod 6550C lub KT88.

Octave V70

Sekcja przedwzmacniacza składa się z jednej triody ECC83 i dwóch ECC81. Urządzenie może pracować w trybie bypass, jako końcówka mocy w systemach kina domowego. Dysponuje również wyjściem pre-out. V70 Class A jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej.

Dystrybutor: Nautilus Poland, www.nautilus.net.pl
Cena: 36 900 zł

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją