PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Referencyjny odtwarzacz CD Luxman D-10X

Paź 08, 2020
Referencyjny odtwarzacz CD Luxman D-10X

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Luxman zaprezentował swój nowy, flagowy odtwarzacz D-10X. Ta przeszło 22-kilogramowa maszyna zastępuje już nieprodukowany model D-08u, wprowadzając liczne udoskonalenia w cyfrowym i analogowym torze audio, zasilaniu, jak również w napędzie obsługującym płyty CD, CD-MQA i Super Audio CD.

 

Jest nim ulepszony, autorski mechanizm LxDTM-i obudowany z boków, przodu i tyłu 8-mm płytami aluminiowymi, a od góry zamknięty stalową pokrywą o grubości 5 mm, co w dużym stopniu zmniejsza jego podatność na wpływ zewnętrznych drgań i wibracji. Dzięki wewnętrznym ulepszeniom czytnika uzyskano jeszcze większą precyzję odczytu.

W sekcji cyfrowo-analogowej debiutuje, i to na skalę światową, układ przetwornika c/a MUS-IC BD34301EKV japońskiej firmy ROHM Semiconductor. Jest to układ typu delta-sigma o 32-bitowej rozdzielczości, obsługujący sygnały PCM 786 kHz i DSD 22,6 MHz (w trybie natywnym). Odstęp od szumu sięga 130 dB. W każdym kanale pracuje jeden taki układ (tryb różnicowy mono). Współpracuje on z płytką dekodera MQA oraz rozbudowanym, zbalansowanym torem analogowym opartym o koncepcję ODNF 4.0, stosowaną w (przed)wzmacniaczach tego producenta. Układ ten minimalizuje zniekształcenia, nie korzystając z pętli sprzężenia zwrotnego, lecz układu detekcji błędów (zniekształceń) włączonego równolegle do toru sygnałowego. Filtracja analogowa jest 1. rzędu. Płytka PCB została wykonana z maksymalną starannością. Miedziane ścieżki przewodzące o grubości 0,1 mm są złocone.

W stosunku do poprzedniego flagowca, zastosowano o 27% większy transformator zasilający. Każdy z obwodów ma dedykowaną, stabilizowaną linię zasilania.

D-10X wyposażono w dwa wyjścia cyfrowe (odłączalne) oraz cztery wejścia. Obok portu USB (kompatybilnego z formatami PCM 768 kHz, MQA i DSD 512) do dyspozycji są dwa wejścia optyczne i jedno współosiowe.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.pl | Cena: 74 999 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją