PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Yamaha RX-A2A

Gru 11, 2020
Yamaha RX-A2A

RX-A2A – tak nazwano nowy model amplitunera Yamahy, która w tym roku, zapewne wskutek trwającej pandemii, nie zaprezentowała kompletu następców serii Avantgage x80.

A2A dzieli wszystkie specyfikacje i wyposażenie z wcześniej zaprezentowanym modelem RX-V6A, co nie jest niczym nadzwyczajnym biorąc pod uwagę podobne zabiegi w przeszłości. Tym razem jednak, wygląd najdroższego RX-Va i najtańszego Avantage’a są znacznie bardziej ujednolicone niż dawniej. RX-A2Z ma płaską płytę czołową, pozbawioną wyobleń krawędzi bocznych. Inny jest też natomiast nadajnik zdalnego sterowania. Wysokość obudowy pozostała niemieniona i wynosi 171 mm. Amplituner waży 10,2 kg.

Yamaha MusicCast RX-A2A

Nowy model wyposażono w tę samą, 7-kanałową końcówkę mocy nowego typu, która trafiła RX-V6A. Jak podkreśla producent, nowy stopień końcowy odznacza się większą szybkością narastania sygnału. Moc wynosi 100 W na kanał (w trybie stereo, 20 Hz – 20 kHz, 8 omów), a w razie potrzeby można będzie podłączyć końcówkę mocy dla kanałów frontowych. Wyjścia na subwoofery są dwa. RX-A2A otrzymał 7 wejść i jedno wyjście HDMI kompatybilne z funkcjonalnością eARC. Po aktualizacji będą one zgodne z sygnałami 8K/60 Hz i 4K/120 Hz, jak również z HDR10+. W drodze aktualizacji użytkownik zyska również funkcję „wirtualizacji” efektów w płaszczyźnie pionowej przy odtwarzaniu ścieżek Dolby Atmos bez użycia dedykowanych (dodatkowych) głośników. Standard DTS:X również jest wspierany.

Yamaha MusicCast RX-A2A

Wbudowany moduł strumieniowy MusicCast umożliwia odtwarzanie muzyki w gęstych formatach, włączając w to PCM 384 kHz i DSD 128. Zastosowany przetwornik c/a to układ PCM5102.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.com.pl | Cena: 4799 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją