PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

TAGA Harmony modernizuje modele TAV

Lut 05, 2021
TAGA Harmony modernizuje modele TAV

Znana rodzima marka głośnikowa wypuściła nowy i trzeba przyznać, że bardzo ciekawy model przystępnych cenowo kolumn podłogowych.

 

TAV-607F to całkiem rosłe podłogówki o wysokości 98 cm i konstrukcji trójdrożnej na bazie dwóch 165-mm wooferów i obudowy bas-refleks wentylowanej do przodu. Jak podaje producent, obudowy są znacznie solidniejsze niż w poprzedniej serii TAV Audio-Video (nie mylić z naszym tytułem) – wewnątrz znalazły się wzmocnienia, a przednia ścianka ma teraz 21 mm grubości. Za reprodukcję wysokich tonów odpowiada nowa 25-mm kopułka jedwabna osadzona w falowodzie TWG-I z małymi zagłębieniami i wyposażona w magnes ferrytowy o średnicy 70 mm. Zakres od 550 Hz do 3 kHz odtwarza nowy, 6,5-calowy głośnik z membraną polipropylenową napędzany przez układ magnetyczny o średnicy 80 mm. Niską średnicę i bas odtwarza tandem podobnie zbudowanych wooferów wyposażonych w nieco większe magnesy (90 mm).

Rzadko spotykanym elementem konstrukcyjnym na tym pułapie cenowym (1500 zł za parę) są nylonowe nóżki mocowane w narożnikach spodniej ścianki zaopatrzone w aluminiowe kolce. Rozwiązanie to znacząco zwiększa stabilność kolumn, przy okazji poprawiając czytelność i precyzję niskich tonów.

Uzupełnieniem kolumn do systemu kina domowego jest dedykowany zestaw centralny TAV-C oparty na tym semym tweeterze i tandemie dwóch 102-mm głośników nisko-średniotonowych. Te same przetworniki zastosowano w głośnikach surround TAV-S, które można zawiesić na ścianie. Głośniki mają bardzo kompaktowe wymiary 265 x 165 x 145 mm.

Dystrybutor: Polpak Poland, www.tagaharmony.com 

Ceny: TAV-607F – 1499 zł (za parę), TAV-S – 449 zł (za parę), TAV-C – 349 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją