PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Cambridge DacMagic 200M z MQA

Mar 19, 2021
Cambridge DacMagic 200M z MQA

Londyńska firma właśnie zaprezentowała następcę długo produkowanego przetwornika DacMagic Plus. Nazywa się DacMagic 200M i jest pierwszym produktem tej marki kompatybilnym z formatem MQA.

 

Wykorzystuje on dwie kości przetworników ES9028Q2M, co zapewnia obsługę formatów DSD 512 i PCM do 768 kHz. Przy okazji zrezygnowano ze stosowanego do tej pory upsamplera Anagram Technologies na bazie układu DSP. Do dyspozycji użytkownika są wyjście liniowe RCA i XLR, wyjście słuchawkowe 6,3 mm o względnie dużej mocy wyjściowej (ponad 300 mW przy 32 omach, ponad 65 mW przy 150 omach) oraz 5 wejść cyfrowych: USB audio, dwa optyczne i dwa koncentryczne. Producent nie zapomniał również o łączności bezprzewodowej – odbiornik Bluetooth 5.0 wspiera kodeki AAC, aptX i (obowiązkowy) SBC.

CA DacMagic200M Front

Format odtwarzanego pliku sygnalizują diody LED na przednim panelu. Obudowa ma taki sam format, jak w przypadku poprzednika (wymiary 215 x 52 x 191 mm). Zasilanie jest zewnętrzne (12 V DC), co pozwala na łatwy upgrade w przyszłości. Trzy algorytmy filtracji cyfrowej (Fast, Slow, Short Delay) pozwalają na kształtowanie brzmienia w pewnym zakresie pod kątem indywidualnych preferencji.

CA DacMagic200M Back

Dystrybutor: Audio Center, www.audiocenter.pl 

Cena: 2290 zł

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją