PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Yamaha YH-E700A - "Inteligentne" słuchawki

Maj 18, 2021
Yamaha YH-E700A - "Inteligentne" słuchawki

YH-E700A – taki, średnio zapadający w pamięć, symbol noszą najnowsze słuchawki firmy Yamaha, która dobrych kilka lat temu weszła w ten segment rynku, ale potem sobie go odpuściła, przesypiając rewolucje bezkablową.

Widząc, jak ogromną popularnością cieszą się słuchawki bezprzewodowe, postanowiła jednak ponownie wejść na rynek, tym razem z konstrukcją nadążającą za najnowszymi trendami, w dodatku wyższej klasy, pozycjonowaną cenowo powyżej większości rywali klasy premium.

Słuchawki są konstrukcją wokółuszną o masie 325 g, opartą o dynamiczny driver 40 mm, łączność Bluetooth 5.0 ze wsparciem aptX Adaptive oraz zaawansowany układ tłumienia hałasu (Advanced ANC). Jak zapewnia producent, „w przeciwieństwie do tradycyjnych układów, które często mogą podkolorowywać lub degradować dźwięk, system Advanced ANC analizuje i usuwa jedynie szum tła, pozostawiając czysty, nienaruszony sygnał muzyczny”. Wisienką na torcie ma być autorski układ Listening Optimizer, który za pomocą wbudowanego w muszle mikrofonu, 20 razy na sekundę analizuje stopień ich szczelności i przenikający hałas, by w czasie rzeczywistym korygować dźwięk. Kolejną nowinką jest Listening Care – układ korygujący słyszalność skrajów pasma zachęcający do niezbyt głośnego słuchania. Nie jest to jednak zwykły loudness, lecz coś bardziej zmyślnego. Procesor słuchawek uwzględnia ustawiony poziom głośności, ale także zewnętrzny hałas, analizując dane z ostatnich 5 sekund i obliczając średni poziom głośności co 0,7 ms. Korekcja jest aplikowana w ramach 4-pasmowego equalizera.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.pl | Cena: 1899 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją