PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Nowa dystrybucja Loewe

Maj 23, 2021
Nowa dystrybucja Loewe

Założona w 1923 r. marka Loewe, weteran na rynku telewizorów, ma za sobą bardzo trudną dekadę. W październiku 2013 r. firma ogłosiła bankructwo. W 2014 r. z pomocą przyszedł inwestor, monachijska firma Stargate Capital.

 

Legendarna marka wystartowała na nowo i przez kilka lat starała się sprostać niełatwej sytuacji na rynku telewizorów. Wprowadzała nowości, pojawiała się na wystawach. Niestety, po 5 latach problem powrócił i Loewe znów stało się niewypłacalne. Tym razem z odsieczą przyszli inwestorzy z Luxemburga i Szwajcarii, ale i z tego nic nie wyszło. W końcu, pojawiła się kolejna nadzieja – marką zainteresowała się firma Skytek Group Ltd specjalizująca się w przejęciach, restrukturyzacjach i wyprowadzaniu na prostą firm elektronicznych. W grudniu 2019 r. przejęła ona aktywa Loewe i stała się jej właścicielem.

loewe

Z początkiem ubiegłego roku rozpoczął się nowy rozdział w historii marki. Jak wiadomo, nie był to najlepszy moment, jednak podczas jesiennego Loewe Experience Tour firmie udało się pokazać nowości i przynajmniej częściowo odzyskać zaufanie wieloletnich partnerów. Była to także okazja do wytypowania nowych przedstawicieli. Tym sposobem doszło do restartu polskiej dystrybucji produktów szacownej marki z Kronach. Oficjalnym partnerem Loewe w naszym kraju został Audio Klan. Niemieckie produkty mają być dostępne w salonach sieci Top Hi-Fi & Video Design od początku maja br. Będzie to okazja do zapoznania się z niedawno wprowadzonymi modelami, takimi, jak Loewe bild v i bild s oraz z aplikacją My Loewe.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.pl 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją