PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Equilibrium EVOLTA Wyróżniony

Sie 21, 2021
Equilibrium EVOLTA

Zielonogórski producent zestawów głośnikowych wysokiej klasy wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele trójdrożnych, wolnostojących kolumn głośnikowych: EVOLTA i EVOLTA GRANDE.

Różnią się one od poprzednich opracowań Equilibrium skomplikowanym, uzasadnionym akustycznie kształtem obudów. Na szczególną uwagę zasługuje wielopłaszczyznowa przednia ścianka obfitująca w liczne ścięcia – koncepcję nazwano DCF (diffraction control front plate). W rozwiązaniu tym chodzi o zminimalizowanie niekorzystnego wpływu dyfrakcji fal dźwiękowych w zakresach wysoko- i średniotonowym. W rezultacie poprawia się lokalizacja źródeł pozornych i realistyczne odwzorowanie przestrzeni z sugestywną gradacją planów.

Za reprodukcję basu odpowiadają przetworniki wyposażone w niezwykle sztywne, ryflowane membrany z włókien węglowych i podwójne układy magnetyczne, co – wedle zapowiedzi Equilibrium – zapewnia doskonałą odpowiedź impulsową i dużą rozdzielczość. W mniejszym modelu EVOLTA pracuje jeden woofer, zaś w większym GRANDE – dwa. Średnie tony to domena przetwornika o średnicy 7 cali, również wyposażonego w membranę z włókien węglowych. Tweeter pierścieniowy pochodzi od tego samego producenta (SB Acoustics). Przetworniki wykorzystują neodymowe napędy magnetyczne, co w połączeniu z odpowiednią filtracją, ma zaowocować „dźwiękiem homogenicznym, całkowicie wolnym od rezonansów, zapewniającym dogłębny wgląd w materiał muzyczny”.

Zwrotnice zmontowano metodą punkt w punkt z wykorzystaniem komponentów klasy high-end oraz okablowania wewnętrznego Equilibrium, dobieranego dla poszczególnych sekcji.

Kontakt: Equilibrium, www.equiaudio.com

Ceny (za parę): EVOLTA – 35 tys. zł, EVOLTA GRANDE – 50 tys. zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją