PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Buchardt Audio S400 MKII

Paź 21, 2021
Buchardt Audio S400 MKII

Duńska firma głośnikowa, prowadzona przez młodego i ambitnego Madsa Buchardta, właśnie zakończyła produkcję bardzo udanego monitora S400. Jego miejsce zajęła nowa wersja MkII, która znacząco różni się od pierwowzoru i – według zapewnień wytwórcy – brzmi znacząco lepiej.

Burchardts Audio S400 MK2

Ma sprawiać, że słuchacz zapomina o odsłuchu sprzętu hi-fi i zamiast tego skupia się na samej muzyce. Szczególnym walorem nowego modelu ma być obrazowanie stereo. Pod tym względem S400 MkII są ponoć spektakularne.

Modyfikację S400 przeprowadzono na trzech płaszczyznach: głośnika nisko-średniotonowego, zwrotnicy i obudowy. Nowy głośnik nisko-średniotonowy obsługuje zakres do 1800 Hz i ma teraz specjalnie utwardzaną, papierową membranę, która w połączeniu z nieco większym wolumenem obudowy zapewnia jeszcze lepszą reprodukcję niskich tonów. Zaprojektowany przez Ulrika Schmidta, byłego inżyniera w Scan Speaku, 6-calowy midwoofer wykorzystuje wentylowany karkas z włókna szklanego, rozszerzoną nakładkę miedzianą na nabiegunniku w celu redukcji zniekształceń, cewkę CCAW (drut z miedziowanego aluminium), srebrne przewody połączeniowe i wentylację nabiegunnika dla lepszego chłodzenia i zredukowanej kompresji. Miękkie zawieszenie umożliwia znaczne wychylenia układu drgającego. Niskie tony wspomaga duża membrana pasywna na tylnej ściance o wymiarach 5 x 8 cali. Zakres odtwarzanych częstotliwości to 33 Hz – 40 kHz (+/- 3 dB).

Burchardts Audio S400 MK2

Znaczące zmiany zaszły w zwrotnicy. Zastosowano w niej komponenty o niespotykanej jakości w segmencie podobnie wycenionych zestawów głośnikowych. Wśród nich znalazły się polskie kondensatory KPCU-1 polskiej firmy Miflex. Poprawiono także same płytki zwrotnic i wewnętrzne okablowanie.

Burchardts Audio S400 MK2

S400 MkII mają wymiary 365 x 180 x 280 mm i ważą 7,5 kg (sztuka). Będą dostępne w trzech wykończeniach: czarnym, białym i orzechowym (to ostatnie za dopłatą). W trwającej ocenie przedsprzedaży kolumny można będzie nabyć w niższej niż regularna cenie – 8198 zł.

Link do oferty TUTAJ.

Dystrybutor: Salon Q21, www.Q21.pl

Cena (za parę): 8998–9798 zł (w przedsprzedaży – 8198–8998 zł)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją