PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Dali Rubicon 8C Wyróżniony

Lis 17, 2021
Dali Rubicon 8C

Rozrasta się rodzina bezprzewodowych zestawów głośnikowych Dali Rubicon, a tym samym aktywnych (bezprzewodowych) kolumn tej marki. Po monitorze 2C i podłogówkach 6C dołączyły do niej największe w gamie kolumny wolnostojące – 8C.

To duże konstrukcje czterodrożne o wysokości 110 cm i masie prawie 28 kg. Wykorzystują trzy 6,5-calowe głośniki niskotonowe, Tak, jak i mniejsze modele aktywne, stworzono je na bazie platformy głośników pasywnych o tej samej nazwie (bez „C”). Mamy zatem do czynienia z tymi samymi głośnikami i obudowami, w których wnętrzu znajdują się wzmacniacze w klasie D (podobno własnego projektu) o mocy chwilowej 250 W RMS (uzyskiwanej przez 5 s). Współpracuje z nim nieco wiekowy, lecz ceniony za walory soniczne przetwornik c/a Burr-Brown PCM1796. Integralną częścią systemu jest dedykowany Hub, który łączy się z obydwiema kolumnami bezprzewodowo w paśmie 5725–5875 MHz, zapewniając bezstratny transfer sygnału audio o jakości PCM 24/96. Hub można doposażyć z moduł strumieniowy BluOS NPM-1. Alternatywnie można skorzystać z innego streamera oraz trzech wejść optycznych w hubie – jednego koncentrycznego i dwóch optycznych. Same kolumny są droższe od wersji pasywnej. Dodatkowe 3000 zł trzeba przeznaczyć na Hub (plus ewentualnie 2300 zł na streamera), ale przy tej cenie systemu to już niemalże drobne wydatki. Swoją drogą, jesteśmy bardzo ciekawi, jak wypadają Rubicony C na tle wersji pasywnej z niezbyt drogą elektroniką, której cena zrównuje koszty zakupu obydwu konfiguracji. I chyba już niebawem to sprawdzimy…

Kolumny są dostępne w trzech wersjach wykończeniowych: białem, czarnej (obie na wysoki połysk) oraz w okleinie orzechowej. Zabrakło wykończenia Rosso (różanego), dostępnego w wersji pasywnej.

Dystrybutor: Horn, www.horn.eu

Ceny: Rubicon 8C – 32 999 zł (para), Hub – 2999 zł; BluOS NPM-1 – 2299 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją