PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Rega na Record Store Day Wyróżniony

Maj 06, 2022
Rega na Record Store Day

Z okazji 15. edycji Record Store Day UK, firma Rega, będąc oficjalnym partnerem tej imprezy, opracowała specjalną wersję gramofonu, opartego na wielokrotnie nagradzanym modelu Rega Planar 1.

Rega RSD22

Ten okolicznościowy gramofon spersonalizowano za pomocą ekskluzywnej maty RSD, znaczka RSD na pokrywie i sitodrukowego logo RSD. Edycja jest ściśle limitowana do 500 sztuk i będzie dostępna wyłącznie w uczestniczących w Record Store Day UK niezależnych sklepach muzycznych oraz u dealerów Regi. Największą jednak atrakcją jest to, że 50 gramofonów z tej serii będzie zawierać voucher, który upoważni do odebrania za darmo ekskluzywnej książki w twardej oprawie, podpisanej przez wybranego artystę, zgodnie z kodem znajdującym się na kuponie. Vouchery wkładane są losowo do opakowania gramofonu. Pełne szczegóły oferty znajdują się na kuponie, a książki zostaną dostarczone bezpośrednio szczęśliwcom. Pełna lista artystów dostępna jest też na stronie Regi.

Rega RSD22

Niestety, gramofony nie będą dostępne w sprzedaży internetowej. Sam gramofon RSD 15th Anniversary Planar 1 jest niezwykle prosty w obsłudze i można go „zainstalować” w mniej niż 30 sekund. Jak wszystkie produkty Regi, jest on ręcznie zrobiony w Wielkiej Brytanii. Wykorzystuje niskoszumny silnik 24 V, ramię RB110 i fabrycznie zamontowaną wkładkę Rega Carbon. Tegoroczna edycja „Record Store Day” odbyła się w sobotę 23 kwietnia 2022. Warto wspomnieć, że pierwszy Record Store Day odbył się 19 kwietnia 2008 roku, jako sposób na uczczenie i rozpowszechnianie informacji o prawie 1400 niezależnych sklepach muzycznych w Stanach Zjednoczonych i tysiącach podobnych sklepach na całym świecie. RSD to także dzień, w którym ludzie tworzący świat sklepów muzycznych — pracownicy, klienci i artyści — spotykają się i celebrują szczególną rolę, jaką te niezależne sklepy odgrywają w ich społecznościach. Obecnie sklepy uczestniczące w Record Store Day znajdują się na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy.

Rega SATURN MK3

Rega, która obecnie nie ma w naszym kraju dystrybutora (ale podobno finalizuje rozmowy handlowe) niedawno anonsowała także zupełnie inną nowość, a mianowicie odtwarzacz CD Saturn MK3. Saturna mile wspominamy z pierwszej dekady tego stulecia i bardzo jesteśmy ciekawi, co potrafi trzecia jego edycja — tym razem wyposażona w pięć wejść cyfrowych, w tym asynchroniczny interfejs USB Audio (24/192). Sekcja cyfrowa bazuje na dwóch Wolfsonach WM8742, a to dobry znak. Producent podkreśla niezależność sekcji transportu CD i DAC-a, wysokiej jakości odbiornik wejściowy PLL, zaawansowane zasilanie przetwornika c/a i skrócony tor sygnałowy w trybie odczytu CD. Cena urządzenia (w przeliczeniu ok. 11 tys. zł) wydaje się dość rozsądna. Mamy nadzieję na pozytywny obrót spraw w kwestii polskiej dystrybucji tej jakże zasłużonej marki, wciąż prowadzonej przez Roya Gandy’ego.

Rega SATURN MK3

Dystrybucja: Rega, Record Store Day UK

Cena: gramofon — 299 GBP (w UK), Saturn MK3 – 2000 GBP (w UK)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją