PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

McIntosh MCD12000 Wyróżniony

Cze 29, 2022
McIntosh MCD12000

Amerykańska legenda audio, firma McIntosh, przedstawiła swój topowy odtwarzacz SACD/CD MCD1200, który prócz pełnienia roli odtwarzania srebrnych krążków z powodzeniem posłuży nam w roli DAC-a najwyższej klasy.

 

McIntosh MCD12000 gniazda

Sercem urządzenia są dwie ośmiokanałowe kości ESS Sabre ES9038PRO (po jednej na kanał). Sekcja przetwornikam cyfrowo-analogowego poradzi sobie z sygnałami PCM 384 kHz i DSD512. W celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, producent zastosował oddzielne sekcje zasilające (oparte na transformatorach z rdzeniami typu R) dla sekcji cyfrowych i analogowych. Wyjścia są zarówno zbalansowane, jak i niezbalansowane. Co ciekawe, zostały one zdublowane. Użytkownik może wybrać, czy skorzysta z wyjść bazujących na lampach 12AT7 oraz 12AX7A, czy też z tych opartych na półprzewodnikowych układach dyskretnych. Przetwornik cyfrowy dysponuje aż siedmioma wejściami, w tym USB Audio oraz charakterystycznym dla marki złączem MCT.

McIntosh MCD12000

Całość zamknięto w obudowie, której dzięki niebieskim wskaźnikom wychyłowym oraz podświetlonym na zielono lampom nie sposób pomylić z żadnym innym producentem. Warto dodać, że urządzenie otrzymało certyfikację Roona. Już niedługo odtwarzacz powinien znaleźć pierwszych nabywców.

Dystrybutor: Hi-Fi Club, www.hificlub.pl | Cena: 64 500 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją