PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Diamentowe Rotele Wyróżniony

Sie 12, 2022
Diamentowe Rotele

Japońska marka postanowiła uczcić 60 lat obecności na rynku audio. Z tej okazji wprowadziła dwie nowości w ramach serii Diamond, której wyróżnikiem na tle serii 1000 są pionowe żeberka na skrajach czołówki.

Rotel DT 6000 Silver

Źródłem dźwięku jest odtwarzacz CD DT-6000 z funkcją przetwornika c/a. Sekcję cyfrową oparto o kość ES9028PRO. Wejście USB Audio obsługuje sygnały PCM 384 kHz, MQA i DSD256. Zasilacz bazuje na ekranowanym transformatorze toroidalnym i wysokiej klasy kondensatorach filtrujących. Zbalansowany tor analogowy wykorzystuje wyłącznie wzmacniacze operacyjne.

Rotel DT 6000 wnetrze

RA-6000 to zintegrowany wzmacniacz pracujący w klasie AB i oferujący potężną moc 350 W na kanał przy obciążeniu 4 Ω. Co ciekawe, dubluje on funkcję przetwornika c/a, korzystając z układu Texas Instruments. Ma także odbiornik Bluetooth z obsługą kodeka aptX HD. Prócz wejścia USB Audio urządzenie ma także po trzy wejścia optyczne i koncentryczne (odtwarzacz ma po jednym). Dopełnieniem specyfikacji jest przedwzmacniacz gramofonowy MM.

Rotel RA 6000 wnetrze

Wzmacniacz ma symetrycznie zagospodarowane wnętrze z centralnie położonym zasilaczem o dużej wydajności, na bazie transformatora toroidalnego. Pewną niespodzianką jest cena urządzenia — wyższa niż obecna oferta na znakomitą Integrę Michi X3.

Nowe urządzenia mają pojawić się na naszym rynku najwcześniej w sierpniu br.

Dystrybutor: Audio Klan www.audioklan.pl

Ceny: DT-6000 — 13 799 zł; RA-6000 — 20 999 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją