PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Perlisten Audio

Paź 15, 2022
Perlisten Audio

Perlisten Audio to stosunkowo młoda marka na rynku audio, specjalizująca się w wysokiej klasy zespołach głośnikowych opracowanych przede wszystkim z myślą o zaawansowanych instalacjach wielokanałowych THX, ale nie tylko.

 

Firma została założona w 2016 roku przez inżynierów z audiofilskim zacięciem i wieloletnim doświadczeniem zdobytym u znanych producentów sprzętu hi-fi. Dyrektorem generalnym i współzałożycielem jest Daniel Roemer, będący od 25 lat w branży audio, który specjalizuje się w nowych metodach pomiarowych oraz modelowaniu systemów akustycznych i pomiarowych. Swoje niemałe doświadczenie zdobył pracując w takich firmach, jak NHT, Acoustic Research i Advent, a następnie MITek Corporation. Jego partnerem jest Lars Johansen, który ponad 30 lat pracował dla takich marek, jak JBL, Harman Kardon, Jamo, a ostatnio w M&K Sound. Perlisten ściśle współpracuje z firmą THX, efektem czego jest pierwszy na świecie certyfikat THX Dominus dla głośników do zabudowy ściennej (InWall).

perlisten product S5m white hero crop

Oferta obejmuje 7 modeli głośników w ramach szczytowej serii „S” (dwie kolumny podłogowe, dwie podstawkowe, dwie centralne i naścienny zestaw surround), 6 głośników z serii „R”, 4 subwoofery z serii „D” oraz serię głośników do zabudowy ściennej. Wyróżnikiem referencyjnej gamy jest tweeter z kopułką berylową umieszczony w falowodzie DPC-Array oraz przetworniki z membranami z włókien węglowych Textreme TPCD, czyli bardzo cienkiej plecionki karbonowej, która maksymalizuje stosunek wytrzymałości do masy drgającej, zapewniając równą odpowiedź częstotliwościową w całym paśmie. Seria R wykorzystuje przetworniki z kopułkami jedwabnymi oraz membrany z masy HPF.

perlisten product D215s hero white crop

Imponujące subwoofery z serii D to zaawansowana konstrukcje oparta o membrany kompozytowe z włókna węglowego, masywne magnesy, wielowarstwowe dolne zawieszenie Nomex i lekki aluminiowy drut cewki drgającej.

Warto wspomnieć, że w tym roku firma zdobyła dwie nagrody stowarzyszenia EISA: za subwoofer D215s w kategorii „najlepszy subwoofer kina domowego” oraz za serię S.

Dystrybutor: Rafko, www.rafko.com

Ceny: S7T — od 95 990 zł (para); S7C — od 39 990 zł; S5T — od 71 990 zł (para); S5M — od 62 990 zł (para); S5C — 29 490 zł; S4B — od 37 990 zł (para); R7T — 48 890 zł (para); R5T — 38 790 zł (para), D215s — 49 990 zł (szt.)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją