PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

iFi NEO Stream - streamer na nowo

Sty 01, 2023
iFi NEO Stream - streamer na nowo

Brytyjski specjalista od biurkowego i mobilnego audio wprowadził do sprzedaży nowy produkt: zintegrowany streamer i DAC.

NEO Stream wykorzystuje obudowę dobrze znanego przetwornika i wzmacniacza słuchawkowego NEO iDSD oraz moduł sieciowy znany z transportu strumieniowego ZEN Stream. Wprowadzono jednak pewne ulepszenia, jak na przykład optyczne połączenie LAN (port M12), które izoluje streamer od wszelkich zakłóceń i szumów propagujących się poprzez router czy switch. Powstało urządzenie bardzo kompaktowe, mogące pracować w pionie lub w poziomie, o kompletnej funkcjonalności odtwarzacza i transportu strumieniowego. Zestaw złącz jest bardzo ciekawy, a zarazem dość nietypowy. NEO Stream ma dwa rodzaje wyjść analogowych (RCA i zbalansowane 4,4 mm), aż 5 wyjść cyfrowych (optyczne, koncentryczne, AES/EBU, I2S i USB Audio 2.0) oraz drugi port USB typu A (3.0) dla zewnętrznych pamięci masowych. Obydwa złącza USB są objęte firmowym obwodem ANC II, którego zadanie polega na redukcji szumów i zakłóceń.

iFi Neo Steam

NEO Stream może działać jako endpoint dla Roona, jest też kompatybilny z protokołem UPnP/DLNA, ponadto obsługuje Tidala, MQA oraz formaty PCM 768 kHz i DSD 512. W konstrukcji toru analogowego sięgnięto po znakomite komponenty bierne, takie jak kondensatory Panasonic OS-CON, ceramiczne TDK C0G oraz bardzo precyzyjny zegar klasy femto w celu redukcji jittera.

iFi Neo Steam

Urządzenie jest zasilane napięciem stałym 9–15 V — wymiana zasilacza na wyższej jakości może się okazać najprostszą metodą poprawy jakości dźwięku z tego urządzenia. Jego rynkowy debiut zbiega się ze zmianą dystrybutora w naszym kraju.

Kontakt: Horn Distribution, www.horn.eu | Cena: 6499 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją